Meble.com.pl - komfort na miarę

Uchwyty aluminiowe zintegrowane z frontem, proponowane w linii Olivia, nie zakłócają prostej linii frontów i są wygodne w codziennym użytkowaniu. Fot. KAM

Modna kuchnia. Postaw na piękne uchwyty

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 06 paź 2016 08:50 (aktualizacja: 06 paź 2016 08:55)

Modna kuchnia to nie tylko ta z prostymi frontami bez uchwytów. Równie atrakcyjne zaprezentuje się zabudowa z ciekawymi uchwytami, które podkreślą charakter wnętrza.

Tak jak biżuteria jest dopełnieniem eleganckiej garderoby, tak uchwyty są jednym z istotnych elementów tworzących design mebli kuchennych. W przeciwieństwie do tej pierwszej nie pełnią wyłącznie funkcji ozdobnej - chociaż jest ona niezwykle istotna - dla wielu użytkowników uchwyty to wciąż najwygodniejszy sposób otwierania kuchennych szafek i szuflad.

- Niezależnie od dominującego od kilku sezonów w meblach kuchennych trendu na fronty bezuchwytowe, duża grupa użytkowników naszych kuchni nie chce z nich rezygnować – mówi Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka w Spółce Meblowej KAM z Milejewa. – Dlatego do starannie wyselekcjonowanej oferty uchwytów, jakie proponujemy do naszych linii wzorniczych mebli, staramy się wprowadzać na bieżąco interesujące nowości, które umiejętnie podkreślą styl mebli i trafią w gusta różnorodnych odbiorców.

Modna kuchnia wcale nie musi obyć się bez uchwytów. Udowadnia to najnowsza linia wzornicza KAMmoduł Premium, w której zaproponowano piękne i subtelne uchwyty krawędziowe. Ich efektowna forma sprawia, że są ozdobą samą w sobie, a dodatkowo nadają meblom eleganckiego i nowoczesnego charakteru. Delikatne uchwyty nie zaburzają prostej bryły mebli, czym powinny przekonać zwolenników wnętrz urządzonych w stylu minimalistycznym. Doskonale również komponują się z wciąż bardzo popularną bielą frontów.

Planowanie zabudowy kuchennej wymaga niezwykłej dbałości o szczegóły. Zwłaszcza jeżeli są to tak istotne detale jak uchwyty, które mogą zaważyć na efekcie końcowym. Odpowiednio dobrany uchwyt zaakcentuje styl kuchni i podkreślili design całości. W odwrotnej sytuacji - może zniweczyć efekt przytłaczając meble nieprzemyślanym kształtem czy kolorem.

- Nie oznacza to jednak, że należy rezygnować z oryginalnych rozwiązań – przekonuje projektantka. – Zwłaszcza, jeżeli chcemy podkreślić indywidualny charakter naszej kuchni. Takim mocnym akcentem mogą być na przykład uchwyty w postaci designerskich gałek. Nie znajdziemy ich w ofercie gotowych zestawów, ale w prestiżowych liniach mebli studyjnych.

Innym sposobem, aby zapobiec aranżacyjnej nudzie są kolorowe wkładki pod uchwyty wpuszczane. To nowa propozycja w ofercie producenta kuchni z Milejewa, która powinna zainteresować amatorów oryginalnych rozwiązań. Taki kolorowy akcent to doskonały sposób na ożywienie stonowanej zabudowy w monokolorze. - Niezależnie od pojawiających się nowości, w ofercie uchwytów meblowych są propozycje wzornicze, które od lat cieszą się niezmiennym zainteresowaniem – przyznaje Sylwia Kowalska-Mikutel. – Funkcjonalne uchwyty relingowe, a także tworzące jedną linię z frontem uchwyty wpuszczane czy zintegrowane, gdzie wyprofilowane zagłębienie pomaga w wygodnym otwieraniu frontów, to już klasyka, która na stałe weszła do kanonu wzorniczego uchwytów kuchennych.

Trudno również wyobrazić sobie kuchnię urządzoną w wysmakowanym stylu retro z frontami bez uchwytów. Odpowiednio dobrane do dekoru frontów idealnie podkreślą charakter wnętrza, zwłaszcza gdy skomponujemy je z innymi stylizowanymi dodatkami, np. relingami kuchennymi. Oprócz walorów estetycznych, na które zwracamy uwagę w pierwszej kolejności, uchwyty meblowe muszą być przede wszystkim praktyczne, wygodne w użytkowaniu i wykonane z tworzyw wysokiej jakości.

- Musimy pamiętać, że uchwyty, na które się zdecydujemy w naszych meblach, będą wielokrotnie otwierały i zamykały fronty szafek czy szuflad - podpowiada Sylwia Kowalska-Mikutel. – Nie wystarczy, że będą atrakcyjne, jeżeli będą miały niewygodny kształt i trudno je będzie uchwycić dłonią. Albo, co gorsza, z powodu słabej jakości nie wytrzymają trudów codziennej pracy w kuchni.

Źródło: KAM Kuchnie

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA