Meble.com.pl - komfort na miarę

Kuchnia na zamówienie to rozwiązanie, które powoli nam dopasować meble całkowicie do naszych potrzeb. Fot. Max Kuchnie

Modna kuchnia. Poznaj preferencje Polaków

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 19 kwi 2016 12:15

Nową kuchnię – meble, sprzęty, a nawet kolory ścian – wybieramy z dużym zaangażowaniem, dokładnie analizując wszystkie detale. Aranżujemy ją bowiem na co najmniej kilka lat. Kto zatem decyduje o jej wyglądzie – wyłącznie my sami, a może na naszą decyzję ma wpływ także opinia profesjonalisty?

Można wnioskować, że Polacy ufają swojemu gustowi, ponieważ dominuje wśród nich podejście do projektowania we własnym zakresie – taką odpowiedź wskazało ponad 40% ankietowanych. Co piąta osoba deklaruje, że zdarzało im się aranżować to miejsce indywidualnie, a czasem z pomocą profesjonalisty. Natomiast tylko 5% badanych zawsze korzysta z usług architekta. 

Dzieci mają głos

Według badania, przy projektowaniu kuchni bierzemy pod uwagę także opinie naszych dzieci, szczególnie tych nastoletnich. W dużym stopniu uwzględnia ją niemal co 5 ankietowany, co 3 w umiarkowanym i 11% badanych w małym. 6% w ogóle nie bierze jej pod uwagę, a 14% stwierdziło, że ich dzieci nie interesują się tym tematem.

Otwartość na innowacje w kuchni

Jak wynika z badania, Polacy, urządzając swoją kuchnię, coraz chętniej sięgają po innowacyjne rozwiązania. Na pierwszym miejscu brane pod uwagę są innowacje „ekologiczne”, takie jak sprzęty oszczędzające energię oraz wodę (74%) oraz ich cicha praca (61%). Na następnych pozycjach znalazły się urządzania „nowoczesne” – tutaj wiodącym sprzętem okazała się lodówka z technologią No Frost (53%). Prawie co drugi Polak chętnie stałby się także posiadaczem piekarnika z podwójnym obiegiem powietrza, umożliwiającym równomierne pieczenie potraw (48%) oraz lodówki z technologią spowolniającą proces starzenia się żywności. Zmywarkę, która sama neutralizuje nieprzyjemne zapachy wskazało 39% ankietowanych. Natomiast co 3 badany sięgnąłby po takie innowacje kuchenne jak: automatyczne wyłączanie płyty grzewczej (38%), specjalny cykl czyszczenia piekarnika parą lub pyrolizą (36%) czy blokada uruchomienia płyty grzewczej (34%).

Większą otwartość na innowacyjność kuchni można zaobserwować wśród kobiet oraz osób młodszych.

Źródło: Hotpoint

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA