Meble.com.pl - komfort na miarę

Aranżacja loft stawia na otwarte przestrzenie, pełne jasnych barw i światła oraz wyposażenie nawiązujące do stylu przemysłowego - ze szkła i metalu, ale też z drewna. Fot. Impuls

Modna kuchnia. Świetne aranżacje w stylu loft

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 22 maj 2015 12:45 (aktualizacja: 25 maj 2015 08:55)

Nowoczesna, surowa i bez przepychu - kuchnia zainspirowana stylem loft to prawdziwy manifest indywidualizmu. Jest naprawdę wyjątkowa. Zobaczcie 13 przykładowych aranżacji.

W naszym kraju niestety nie ma zbyt wielu loftów, które można by zaadoptować na lokale mieszkalne i użytkowe. Projektanci mebli oraz architekci wnętrz przekonują jednak, iż do uzyskania industrialnego klimatu wnętrza nie jest niezbędne pofabryczne wnętrze. Choć duża powierzchnia i przestrzeń ułatwiają taką aranżację, stosując odpowiednie dodatki, nawet kuchni w bloku możemy nadać styl loftu. Jak to zrobić? 

Wiele osób wciąż ma kłopot z pojęciami typu „loft”, „industrial” czy „vintage”, ponieważ nie są one tak jednoznaczne jakby się mogło wydawać. Częściowo się przeplatają, a nawet zazębiają. Warto zaznaczyć jednak, że styl loftowy, nazywany często także industrialnym, charakteryzuje się dużą przestrzenią, wysokimi stropami, surowymi ścianami w postaci cegły, betonu, rzadziej kamienia czy metalu, drewnianymi lub betonowymi podłogami, oraz dodatkami w postaci przemysłowych lamp i żeberkowych grzejników. Dominujące kolory to odcienie szarości, przybrudzonego beżu, a w nowoczesnych rozwiązaniach również bieli.

Sprawdźcie kilka najciekawszych propozycji aranżacji kuchennej zainspirowanej stylem loft. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA