Meble.com.pl - komfort na miarę

Jednym z najdoskonalszych połączeń jest zestawienie bieli czerni w jednej aranżacji. W kuchni mogą to być białe fronty i czarny blat. Projekt: Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz

Modna kuchnia. Wybierz do niej najlepszy blat

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 11 marz 2015 18:08 (aktualizacja: 12 marz 2015 08:06)

Wybór odpowiedniego blatu kuchennego, jest niczym przysłowiowa wisienka na torcie. Co jest obecnie modne, a co najbardziej praktyczne? Koniecznie sprawdźcie.

Szeroki wybór blatów kuchennych potrafi przyprawić o zawrót głowy. Z pewnością znajdziemy taki, który będzie pasował stylistycznie do kuchni, jak również będzie odpowiadał zasobności naszego portfela, jednak jaki rodzaj blatu jest najtrwalszy i łatwy w utrzymaniu w czystości? 

Drewniane blaty potrafią zachwycać swoim naturalnym wyglądem, delikatnym usłojeniem oraz ciepłymi barwami, jednak prawdziwe drewno nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. Wszystko dlatego, że szybko się niszczy. Łatwo o zarysowania czy wgniecenia, dlatego, że drewno jest stosunkowo miękkie. Oczywiście można je poddać renowacji, jednak, aby zachować jego nienaganny wygląd przez długie lata, należy o niego wyjątkowo dbać i obchodzić się z nim delikatnie.

Blaty z kamienia to, mimo wysokiej ceny, wciąż popularny produkt. Są piękne, eleganckie i przede wszystkim trwałe. Kupując blat z naturalnego kamienia, możemy być pewni, że inwestujemy w produkt, który posłuży nam długie lata. Blaty z kamienia również można odnawiać, jeśli zajdzie taka potrzeba. Minusem blatu z kamienia jest to, że nie można go samemu przyciąć, jak w przypadku blatu z drewna czy płyty MDF. Potrzebne są do tego specjalistyczne narzędzia, ponieważ kamień jest materiałem dość kruchym, który przy obróbce wymaga precyzji.

Najpopularniejsze blaty, szczególnie w kuchniach nowoczesnych, to te, wykonane z konglomeratu, czyli mieszanki minerałów. Są odporne na zarysowania, lekkie i dostępne w wielu ciekawych kolorach, jednak podobnie jak kamienne, są dość drogie. Ich niewątpliwą zaletą jest ciepło, są przyjemne i ciepłe w dotyku. Ponadto można je dowolnie formować i łączyć tak, aby spoiny były niewidoczne.

Wybór odpowiedniego blatu z pewnością zależy od stylu, jaki chcemy przyjąć w kuchni, jak również od ilości pieniędzy, jaki na niego chcemy przeznaczyć. Niemniej jednak wybór jest na tyle szeroki, że z łatwością dobierzemy blat idealny pod każdym względem. 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA