Cegła na ścianie doskonale wpisuje się w industrialny styl. Fot. Studio Max Kuchnie / BOSSI

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 09 cze 2017 11:18

Modna kuchnia. Wybierz meble w stylu industrialnym

Industrialne kuchnie mają niepowtarzalny urok, a do tego są bardzo modne. Zobacz, jak można ją urządzić.

Przede wszystkim chłód i prostota

Cechy, które wyróżniają styl industrialny to minimalizm, prostota i przestrzeń. Nie da się ukryć, że kuchnie urządzone właśnie w takim stylu najlepiej prezentują się w dużych pomieszczeniach. Inspiracją dla tego stylu były stare otwarte przestrzenie fabryczne, które wyróżniały się wyrafinowanym, chłodnym minimalizmem. Jest to aranżacja, której nie poczują miłośnicy dodatków i licznych gadżetów – styl industrialny stawia przede wszystkim na prostotę oraz minimalizm. Wszelkie dodatki są proste i chłodne. Obowiązkowym elementem kuchni w stylu industrialnym jest wysoki sufit oraz jasne kolory na ścianach – głównie odcienie szarości oraz bieli, które dodatkowo 'wymodelują' pomieszczenie. Fajną opcją jest zaaranżowanie jednej ściany – na przykład cegłówką – jest to świetny sposób na urozmaicenie kuchni w stylu loftu. W kuchni industrialnej kluczowym elementem jest duży stół, który 'scala' domowników. Do takiej kuchni można swobodnie wybrać blaty ze stali nierdzewnej – idealnie wpasują się one w surowy klimat.

Niedroga kuchnia, czyli zalety recyklingu

Urządzenie kuchni w stylu industrialnym wcale nie musi wiązać się z ogromnymi wydatkami. Idealnie, w klimaty loftów wpasują się meble oraz dodatki pochodzące z recyklingu. Tak naprawdę można także wykorzystać elementy, które zostały zapomniane i zalegają w piwnicy. Przykładem są stare deski oraz palety, które od wielu lat były nieużywane – czas dać im drugie życie. Kuchnia w stylu industrialnym jest dowodem na to, że remont wcale nie oznacza wydawania fortuny. Tego typu aranżacja, jest chyba najbardziej wdzięczną i najtańszą opcją, która pomimo niewielkich środków prezentuje się świetnie.

Niezbędne dodatki kuchni w stylu industrialnym

Oczywiście tak jak każdy inny styl, tak styl industrialny posiada elementy, które muszą się znaleźć w takich aranżacjach. Idealnym przykładem jest tutaj lampa przemysłowa – może pochodzić z odzysku lub być stylizowana na taki styl. Nic tak nie podkreśla industrialnego stylu jak właśnie taka lampa – oprócz tego, że oświetli całe pomieszczenie, to będzie również efektownym dodatkiem w naszej kuchni. Idealnie wpasuje się w klimat i nada kuchni oryginalny charakter. Oczywiście, w kuchni w stylu industrialnym nie może zabraknąć lustra oraz zegara kolejowego – są to prawdziwe 'must have' takiego wystroju.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce