Meble.com.pl - komfort na miarę

Kuchnia Milieu Rund firmy Nolte prezentuje się lekko i nowocześnie. Na górze zamontowano panel, który daje wrażenie, że wiszą w tym miejscu szafki. W rzeczywistości nie ma ich aż tyle. Żółty kolor dolnych frontów dodaje wnętrzu wesołego klimatu. Fot. Nolte

Modna kuchnia. Zobacz jak łączyć kolory na szafkach

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 15 maj 2015 13:31 (aktualizacja: 18 maj 2015 08:10)

Współczesne kuchenne wnętrza stają się coraz bardziej apetyczne, zupełnie jak dania, które się w nich przygotowuje. Zobacz jak łączyć kolory na szafkach.

Kuchnie w jednolitym kolorze to proste rozwiązanie. Modne są szarości, biele oraz stonowane beże. Rzadziej decydujemy się na szafki kuchenne w mocnym kolorze, jak fiolet czy róż, ponieważ w nadmiarze mogą one zbyt przytłaczać całą aranżację. Są jednak sposoby na kolor w kuchni, to łączenie mocnych barw z neutralnymi. 

Najprostszym rozwiązaniem jest zastosowanie jednego koloru na szafkach górnych, a drugiego na dolnych. Jeśli dołem będzie biel, zaś górą np. fiolet, wnętrze nabierze charakteru i zdecydowanego wyglądu. Natomiast w odwrotnej kombinacji sprawimy, że białe szafki górne stopią się ze ścianą, powiększając optycznie pomieszczenie. 

W ofercie producentów mebli kuchennych znajdziemy gotowe fronty, które łączą w sobie różne kolory, np. w formie poprzecznego paska lub dekoru z wzorem. Znacznie bardziej skomplikowanym zabiegiem, jednak przynoszącym niesamowite efekty, jest wybór frontów w różnych kolorach i przemieszanie ich ze sobą. Nie zawsze trzeba się stosować do określonego schematu, wystarczy dobrać barwy do siebie w taki sposób, aby się uzupełniały. 

W galerii zdjęć znajdziecie ciekawe aranżacje kuchenne, które w piękny i prosty sposób łączą kolory oraz sprawiają, że przestrzeń nabiera pozytywnej energii.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA