Fot. Opoczno

Fot. Opoczno

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 05 wrz 2017 11:00 (aktualizacja: 05 wrz 2017 11:13)

Modna łazienka. Postaw na czerń i biel

Dominująca czerń i delikatna biel to połączenie niezawodne. Łazienka urządzona w tych kolorach będzie długo modna.

Tylko dwa dominujące kolory we wnętrzu. Brzmi jak ograniczenie i nuda? Nic podobnego! Połączenie czerni i bieli świetnie sprawdzi się w najróżniejszych przestrzeniach - od super nowoczesnych i minimalistycznych, poprzez industrialne, aż po klasyczne, w klimacie glamour czy nawet vintage. Wszystko to kwestia naszej wyobraźni, upodobań i możliwości.

Szlachetna baza

Planując wystrój miejsca w czarno - białych barwach, warto rozpocząć jego urządzanie
od wyboru płytek. Niezależnie od stylu, jaki lubimy, dobrą bazą dla dalszych aranżacji będzie wyglądająca jak czarny marmur podłoga, którą ułożyć można niemal we wszystkich pomieszczeniach. W roli płytek do złudzenia przypominających marmur doskonale sprawdzą się te z kolekcji Light Marquina marki Opoczno. Wzór pięknie użylonego, matowego kamienia każdemu miejscu nada szyku i elegancji.

Zachować proporcje

Urządzając czarno-białe wnętrze należy pamiętać o zachowaniu odpowiednich proporcji obu kolorów. Przeważać zdecydowanie powinna jasna barwa. Nawet, jeśli do dyspozycji mamy dużą przestrzeń, zbyt ciemne wnętrze może działać na nas przytłaczająco i depresyjnie. Dzięki przewadze białego koloru wnętrza optycznie się powiększą, a my będziemy się w nich czuli dobrze i swobodnie. Dlatego też doskonałym wyborem jest ustawienie na tle białych ścian i podłóg - czarnych mebli łazienkowych.

Postaw na jakość

Czarno-białe wnętrza ożywi nieco dodatkowy kolor. Najlepiej jednak ograniczyć się do jednej uzupełniającej barwy i jedynie kilku, delikatnie „wybijających się” elementów. Dzięki temu unikniemy wrażenia chaosu i nieporządku. Podobnie wszelkie inne dodatki i akcesoria ich ilość warto ograniczyć do minimum, postawić za to na wysoką jakość przedmiotów.

Biel i czerń wbrew pozorom dają mnóstwo możliwości. Jak się okazuje - mało kolorów
to niekoniecznie propozycja jedynie dla minimalistów. Umiejętne dobranie domowego wyposażenia i trzymanie się kilku prostych zasad sprawią, że stworzymy nasz własny, jedyny w swoim rodzaju, harmonijny świat w kolorach black & white.

Zobacz również: Metal, beton, kompozyty - zobacz, z czego można zrobić meble


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce