Meble.com.pl - komfort na miarę

Biel w sypialni można ożywić dodatkami w różnych kolorach. Najważniejsze jednak, aby do wnętrza docierało dużo światła. Fot. Alvem Makleri

Modna sypialnia. Urządź ją w skandynawskim stylu

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 13 kwi 2016 11:28

Skandynawskie wnętrza są praktyczne, świeże i... modne. Zobacz, jak urządzić sypialnię w klimacie naszych nordyckich sąsiadów.

Oszczędność i prostota to najważniejsze cechy skandynawskiego stylu. Zarówno cała aranżacja, jak również wszelkie dodatki, powinny być wyszukane, lecz raczej minimalistyczne. Kluczowa jest paleta barw, która powinna składać się z odcieni subtelnych i naturalnych, takich jak szarości, beże i pastele. Dozwolone są również kontrasty czerni i bieli oraz bardziej nasycone kolory, niemniej jedynie w charakterze niewielkiego detalu. 

Aranżacja wnętrza w skandynawskim stylu z pewnością nie wymaga czasochłonnych remontów, oraz skomplikowanych projektów. Meble nie zawsze muszą pochodzić z tego samego kompletu, bowiem liczy się tu oryginalność. Zamiast nowoczesnych, modnych detali, lepiej sprawdzą się przedmioty z odzysku, jak zabytkowy żyrandol czy stare ramy od obrazów. Skandynawskim akcentem w sypialni staną się też wzorzyste i miękkie poduszki oraz puszyste i miłe w dotyku koce. Istotną rolę pełnią również wykończenia i dodatki z naturalnych materiałów, takich jak drewno, czy wiklina. O nowoczesny aspekt skandynawskich wnętrz zadbają z kolei umiejętnie wkomponowane w całość geometryczne kształty. Trafnym wyborem są zarówno tkaniny z nietypowym wzorem, jak i sprzęty codziennego użytku, zaprojektowane z pewną dozą fantazji.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA