Meble.com.pl - komfort na miarę

Meble w kolekcji Magnus WM wprowadzą do salonu nowoczesny styl połączony z luksusem. Fot. Helvetia Wieruszów

Modne meble. Tak będziemy mieszkać w 2016 roku

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 22 gru 2015 13:57 (aktualizacja: 23 gru 2015 08:28)

Modne wnętrze jest komfortowe, funkcjonalne i nowoczesne. Do tego odrobina koloru i gustownych dodatków. Oto trendy, które zdominują nasze domy.

Eksperci prognozują, że w 2016 roku chętnie będziemy wracać do przeszłości. Nie chodzi tu jednak o trendy z lat ubiegłych, ale o konkretne elementy wyposażenia nawiązujące do minionych epok. Nie nastąpi odejście od nowych technologicznych rozwiązań – do łask powrócą jednak meble z lat 60. i dodatki w stylu vintage.  W 2016 roku we wnętrzach wciąż będzie panował styl nowoczesny. Tę nowoczesność jeszcze mocniej podkreśli kontrast. W dobrym guście będą dodatki retro – krzesła, fotele, podnóżki czy małe stoliki kawowe, które przywołają ducha lat 60. Geometryczne kształty mebli retro idealnie wkomponują się w proste i minimalistyczne wnętrza. Znajdziemy m.in. meble nawiązujące do popularnych meblościanek, które znów pojawią się w domach i mieszkaniach. 

Będziemy także mieszkać bardzo wygodnie. Funkcjonalność to jednak nie tylko umiejętne wykorzystanie dostępnej przestrzeni, ale także zapełnienie jej wyposażeniem, które ułatwia codzienne czynności. Właściwie dobrane elementy w meblach sprawiają, że nawet potężne drzwi i ciężkie fronty można przesuwać bez wysiłku, a szafy i szuflady zamykają i otwierają się cicho. W tym kontekście jeszcze bardziej będzie wzrastać rola systemów amortyzujących, które pozwalają zapomnieć o trzaskających szufladach. Interesującym rozwiązaniem są też elektryczne windy, które opuszczają szafki i blaty do wysokości odpowiedniej dla konkretnego domownika. Od pewnego czasu wiele mówi się o meblach wielofunkcyjnych. W 2016 roku takie wyposażenie będzie się cieszyło zwiększonym zainteresowaniem. Szczególnie sprawdzi się w niewielkich wnętrzach. Biurko-łóżko, stolik-schowek, blat-stolik to jedne z najciekawszych rozwiązań tego rodzaju. W meblach będą się liczyły detale - surowe, metaliczne, najczęściej miedziane, złote i srebrne.

W galerii nowości meblowe proponowane przez producentów mebli. 

WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA