Meble.com.pl - komfort na miarę

Jasny salon z jadalnią w mieszkaniu w bloku. Drewniany stół oraz krzesła pięknie ocieplają aranżację. Projekt: Maciej Brzostek. Fot. Bartosz Jarosz

Modne wnętrze. 10 pomysłów na jadalnię w salonie

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 14 paź 2015 11:54 (aktualizacja: 15 paź 2015 08:32)

Jeśli kuchnia jest zbyt mała, najlepszym miejscem spożywania posiłków jest salon. Zobaczcie pomysły projektantów na funkcjonalny kącik jadalniany w pokoju dziennym.

Od pewnego czasu, jadalnia w mieszkaniu zajmuje równie ważną pozycję, co salon czy kuchnia. Aktualnie jest nie tylko miejscem w którym spożywamy posiłki. To tu spotykamy się w gronie rodziny i przyjaciół by porozmawiać czy po prostu wspólnie spędzić czas. Jadalnia coraz częściej przestaje być także odrębnym pomieszczeniem. Zamiast tego zajmuje zaszczytne miejsce w centrum strefy dziennej, symbolicznie wyznaczając granicę pomiędzy kuchnią i salonem. Mając to na uwadze projektanci prześcigają się w pomysłach na ciekawe i funkcjonalne aranżacje kącików jadalnianych. 

W jadalni najistotniejszym meblem jest stół i krzesła. Można je kupić w zestawie lub też dobierać na zasadzie kontrastu - np. biały stół plus kolorowe siedziska lub drewniany oraz krzesła na metalowych płozach. Jeśli jadalnia znajduje się w otwartej strefie dziennej warto meble kuchenne dobierać pod kątem mebli w salonie. Nie jest to trudne do realizacji. Kolekcje dostępne w sklepach to najczęściej kompleksowe rozwiązania, które pozwalają harmonijnie skomponować jadalnię z salonem tak, aby dopełniały się nawzajem. Są ponadto także wyposażone w dużą ilość półek i szuflad, dzięki którym naczynia i sztućce, możemy przechowywać w bliskiej odległości od stołu, a w razie potrzeby w łatwy sposób odnaleźć.  

Zobaczcie świetne pomysły projektantów na modną jadalnie w salonie. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA