Meble.com.pl - komfort na miarę

W polskich domach bardzo modne są szare sofy. Sofa do salonu może być duża, narożna, ale ciekawie wygląda także zestawienie dwóch mniejszych modeli. Projekt: Karolina Łuczyńska. Fot. Bartosz Jarosz

Modny salon. 12 jasnych, nowoczesnych aranżacji

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 12 paź 2015 10:59 (aktualizacja: 13 paź 2015 08:01)

Moda na nowoczesną i jasną stylizację salonu nie przemija. Zobaczcie ciekawe pomysły projektantów na wnętrze, w którym można oddychać.

Jakie są wyróżniki modnych wnętrz? Projektanci oraz dekoratorzy przekonują, że salon warto zaaranżować w oparciu o jasną kolorystykę oraz naturalne akcenty. Nowoczesne wnętrze jest przestronne, a wizualnie ciepłe materiały oraz elementy dekoracyjne nadają mu optymistyczny klimat. 

Aby jeszcze bardziej rozjaśnić wnętrze naturalnym światłem projektanci chętnie odsłaniają okna, a na ścianach eksponują delikatne szarości, klasyczne beże oraz biel w ciepłym odcieniu. W nowoczesnym salonie na ścianie świetnie sprawdza się też beton lub cegła. Inną modną opcją jest tapeta dekoracyjna, zdobiona delikatnym, połyskującym wzorem. Architekci elementy te odważnie łączą z drewnem, przez co oswajają ich chłód. 

Wśród mebli popularnością cieszą się białe kolekcje w połysku lub z widocznym rysunkiem drewna. Jednak projektanci stosują je z umiarem - meble w salonie ograniczane są do minimum. W nowoczesnej kompozycji wnętrza najczęściej możemy spotkać jedną lub dwie sofy, stolik kawowy i niską szafkę RTV, które odpowiednio ustawione tworzą wygodny kącik wypoczynkowy. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA