Meble.com.pl - komfort na miarę

W eleganckim salonie warto postawić na wyjątkowe dodatki, jak żyrandol z kryształów oraz piękne obrazy. Projekt: Iwona Kurkowska Fot. Bartosz Jarosz

Modny salon. Niesamowite pomysły na gustowną aranżację

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 08 gru 2014 14:53 (aktualizacja: 09 gru 2014 07:52)

Jak urządzić stylowy salon? Warto postawić na klasyczne meble i indywidualną aranżację. Zobacz najciekawsze pomysły...

Dziś przygotowaliśmy kilka naprawdę wyjątkowych pomysłów na wnętrze, dla miłośników tradycji i klasycznego wzornictwa. Prezentujemy aranżacje, meble i dodatki, które konsekwentnie opierają się różnym trendom i niezależnie od upływu czasu zachwycają elegancją.

Tradycyjne, stonowane i pozbawione wszelkich znamion nowoczesnej ekstrawagancji formy, masywne bryły, charakterystyczne kanapy na wysokich nóżkach, bogato zdobione kredensy, krzesła o łagodnej linii sprawiają, że wnętrze staje się wyraziste i zapada w pamięć. Ułatwiają też wykreowanie klimatu, który sprzyja bujnemu życiu rodzinnemu i towarzyskiemu lub wręcz przeciwnie - wyciszeniu się w samotności, z filiżanką herbaty i ulubioną lekturą. 

Inspiracje do tworzenia stylowych aranżacji mogą być różne. Warto zwrócić uwagę na propozycje nawiązujące do stylu art deco - meble o klasycznym, a zarazem niezwykle eleganckim wzornictwie. Te kolekcje wyróżniają subtelne zaokrąglenia, charakterystyczne nóżki, a także przeszklenia i barwione uchwyty, np. na postarzane złoto. Inne ciekawe kolekcje reprezentują wzornictwo inspirowane ponadczasowym stylem mebli włoskich, charakterystycznych dla dawnych rezydencji i pałaców Europy. Te kolekcje wyróżnia lekkość formy oraz finezja wykończenia frontów, np. oryginalne gięte drzwiczki, czy też frezowane pilastry. 

Warto również postawić na wnętrze, w których nowoczesność miesza się z przeszłością. Nie można zapomnieć jednak, że umiejętne łączenie sprzętów z różnych epok nie jest zadaniem prostym - polega nie tyle na przestrzeganiu stylistycznych reguł, ale na wyczuciu i intuicji.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA