Meble.com.pl - komfort na miarę

Sofa ustawiona prostopadle do kominka wizualnie oddziela salon od kuchni oraz jadalni. Osoba wypoczywająca w salonie może także cieszyć się widokiem płonącego ognia. Projekt: Beata Ignasiak. Fot. Bartosz Jarosz

Modny salon. Tak urządzisz go pięknie i stylowo

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 05 paź 2016 10:02 (aktualizacja: 05 paź 2016 10:24)

Aranżacja salonu nie jest błahą sprawą. Wymaga dobrego pomysłu oraz sprawdzonych rozwiązań. Prezentujemy kilka z nich.

Modny salon powinien być nie tylko wygodny w użytkowaniu, ale także ładny wizualnie i odpowiadać naszym gustom. Wielbiciele oryginalnych, stylowych wnętrz mają szczególnie szerokie pole do opisu, sklepy bowiem obfitują w rozwiązania, które pomogą wyczarować gustowną aranżację. 

Tradycyjne, stonowane i pozbawione wszelkich znamion nowoczesnej ekstrawagancji formy, masywne bryły, charakterystyczne kanapy na wysokich nóżkach, bogato zdobione kredensy, krzesła o łagodnej linii sprawiają, że wnętrze staje się wyraziste i zapada w pamięć. Ułatwiają też wykreowanie klimatu, który sprzyja bujnemu życiu rodzinnemu i towarzyskiemu lub wręcz przeciwnie - wyciszeniu się w samotności, z filiżanką herbaty i ulubioną lekturą.

Warto zwrócić uwagę na propozycje nawiązujące do stylu art deco - meble o klasycznym, a zarazem niezwykle eleganckim wzornictwie. Te kolekcje wyróżniają subtelne zaokrąglenia, charakterystyczne nóżki, a także przeszklenia i barwione uchwyty, np. na postarzane złoto. Możemy również postawić na wnętrze, w których nowoczesność miesza się z przeszłością. Nie można zapomnieć jednak, że umiejętne łączenie sprzętów z różnych epok nie jest zadaniem prostym - polega nie tyle na przestrzeganiu stylistycznych reguł, ale na wyczuciu i intuicji. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA