Meble.com.pl - komfort na miarę

Jasny salon w bieli połączony z modnym betonem architektonicznym będzie świetnym rozwiązaniem do małego pomieszczenia. Projekt: Beata Kruszyńska Fot. Bartosz Jarosz

Modny salon. Topowe aranżacje z polskich domów

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 17 lut 2016 09:13 (aktualizacja: 18 lut 2016 07:56)

Nie wiesz, jak urządzić modny salon? Zobacz nasze inspiracje. Prezentujemy topowe projekty z polskich domów.

Co dziś jest na topie? Jakie style cieszą się największą popularnością w urządzaniu wnętrz? Okazuje się, że najbardziej cenimy sobie nowoczesne stylizacje, jasne, pełne ciekawych dodatków i naturalnych materiałów. 

Niezawodna biel wciąż jest bardzo modna. Szczególnie w postaci barwy zdobiącej ściany. Odchodzimy z kolei od całkowicie białych mebli, zarówno tych z matowym wykończeniem, jak i w połysku. Popularnością z kolei cieszą się białe meble ocieplone drewnem. Ten naturalny materiał zdobył w ostatnim czasie bardzo duże grono wielbicieli. Drewno bowiem przestało kojarzyć się z klasycznymi, nieco wiejskimi aranżacjami, a stało się modnym, nowoczesnym dodatkiem. Szczególnie popularne są dziś egzotyczne gatunki drewna, jak palisander, zaś z rodzimych gatunków, uwagą cieszą się dąb i jesion. 

Chętnie stosujemy również dekoracje ścian. W modnym salonie wyróżnia się jedną z nich. Modne są dziś płytki imitujące starą cegłę, tapety z orientalnymi wzorami, ale również chłodne materiały jak beton czy duże tafle szkła. W nowoczesnych, eleganckich wnętrzach można również na ścianie zauważyć kamień. Szczególną popularnością cieszy się onyks, który ma złotą barwę i nazywany jest kamienień światła. Do łask wraca również marmur, zarówno w kolorze bieli, jak i czerni. Jednak stosuje się go najczęściej w postaci dodatków lub jako blat nowoczesnego stolika kawowego. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA