Polimerowe laminaty z linii RAUVISIO dają możliwość zaprojektowania i wykonania mebla funkcjonalnego, trwałego, a do tego w wielu możliwościach wzorniczych. Fot. Rehau

Polimerowe laminaty z linii RAUVISIO dają możliwość zaprojektowania i wykonania mebla funkcjonalnego, trwałego, a do tego w wielu możliwościach wzorniczych. Fot. Rehau

  • Autor: Artykuł sponsorowany
  • 02 marz 2018 09:49 (aktualizacja: 05 marz 2018 07:12)

Na co zwrócić uwagę, kupując meble kuchenne?

W salonach meblowych pytamy o meble o wysokiej jakości. Szukamy rozwiązań trwałych, łatwych w utrzymaniu czystości, a przy tym odpornych na środki chemiczne czy promieniowanie słoneczne. Do tego – po prostu efektownych.

Materiał

Laminaty bardzo szybko zdobywają popularność, bo cenią je nie tylko projektanci mebli i wnętrz, ale przede wszystkim użytkownicy. Preferują bowiem wysoką wytrzymałość mebli w warunkach nie tylko salonu czy pokoju dziecięcego, ale też tam, gdzie dochodzi wilgoć czy temperatura – czyli w kuchni i w łazience. Polimerowe laminaty z linii RAUVISIO dają możliwość zaprojektowania i wykonania mebla funkcjonalnego, trwałego, a do tego w wielu możliwościach wzorniczych. I dlatego stosowane są zarówno w mieszkaniach, jak i w biurach, sklepach czy w restauracjach. Spójrzmy zatem, co możemy znaleźć wśród laminatów…

Właściwości

Na początku warto rozejrzeć się za laminatem szklanym RAUVISIO crystal – polecić go można szczególnie do mebli kuchennych i łazienkowych. Ten polimerowy materiał znakomicie imituje pod względem wyglądu szkło, będąc jednocześnie pozbawionym jego wad. Po prostu – nie jest kruchy. Wytrzymuje zadrapania i przypadkowe uderzenia, o które w kuchni nie trudno. Do tego daje bardzo szerokie możliwości wykańczania frontów, wnęk i ścianek, wytrzymując tam latami promieniowanie ultrafioletowe, bez jakichkolwiek zmian w kolorze czy przejrzystości. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które modyfikują domową przestrzeń w zależności od zmiany ich potrzeb.

Czy kuchnię da się utrzymać w czystości?

Zapewne wiele z nas zastanawia się, jak to możliwe, że jeszcze chwilę temu – przed przygotowaniem śniadania kuchnia była czysta… ślady po sosach, jajecznica, która zamiast na talerzu wylądowała w zupełnie innym miejscu. Kuchnia to miejsce pracy, często jest „centrum rodzinnego dowodzenia” i nie czarujmy się – codzienne życie nieco odbiega od zdjęć prezentowanych w katalogach. Jest jednak rozwiązanie, które ułatwi nam zachowanie porządku w kuchni. Wspomniany wcześniej polimerowy laminat szklany zapewnia bardziej komfortową pracę w domu. Gładka, nieporowata powierzchnia powoduje, że brud nie ma się gdzie „zaczepić”, nie zbiera się w spoinach, które ciężko doczyścić. Jeden ruch mikrofibrą sprawi, że fronty staną się czyste.

Funkcjonalność

Zdarza się, że przygotowując posiłek w kuchni, wykonujemy szereg innych zadań, ktoś zadzwoni czy nagle okaże się, że brakuje nam składnika do deseru. Masz pisak pod ręką? Nic prostszego – wykorzystaj go i zapisz te wszystkie informacje na frontach kuchennych – łatwe, prawda?

Nie musisz się martwić, gdy Twoi najmłodsi członkowie rodziny wpadną na wspaniały pomysł użycia koloru i pozostawienia radosnego rysunku na meblach kuchennych, co więcej, możesz dołączyć do nich i wspólnie popracować nad doskonaleniem Waszej kuchni. Na zakończenie całej zabawy, podobnie jak w poprzednim przypadku, przyda się mikrofibra. Kuchnia wykończona nowoczesnymi rozwiązaniami, oprócz podstawowych funkcji, takich jak: odporność, trwałość i estetyka zapewnia dodatkowe funkcje, takie jak wspomniana wcześniej możliwość pisania po frontach mebli czy opcja magnetyczna, dzięki której przyczepisz zdjęcia czy kulinarne przepisy za pomocą magnesów.

Brzmi ciekawie? Sprawdź nasze rozwiązania na www.rehau.pl/crystal


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce