Stół Bari marki Rosanero. Fot. Rosanero/Anders Meble

Stół Bari marki Rosanero. Fot. Rosanero/Anders Meble

  • Autor: mg
  • 05 kwi 2018 14:08 (aktualizacja: 06 kwi 2018 09:22)

Na co zwrócić uwagę, wybierając meble?

Zakup mebli to jedno z najważniejszych zadań podczas urządzania własnego mieszkania czy domu. Dzięki nim wnętrze zyskuje odpowiedni charakter, a cała przestrzeń staje się funkcjonalna i komfortowa. Ekspert marki Rosanero podpowiada, na co zwracać uwagę podczas wyboru mebli, i wyjaśnia, dlaczego wygląd nie powinien być jedynym kryterium.

Wygląd mebli ma ogromne znaczenie i to właśnie na nim zwykle skupia się uwaga kupujących. Co więcej, obraz idealnego stołu, komody czy zestawu wypoczynkowego wiele osób wizualizuje sobie na długo przed znalezieniem w sklepie konkretnego modelu. Jasno określony wygląd mebla, zgodny w 100% z naszym gustem i charakterem wnętrza, to cenny punkt odniesienia podczas poszukiwań wymarzonego egzemplarza. Należy jednak pamiętać, że nawet najpiękniejsza szafka lub fotel mogą po bliższym przyjrzeniu okazać się niewartymi uwagi. Wygląd mebla trzeba bowiem oceniać w szerszym kontekście, biorąc pod uwagę nie tylko design, ale także użyte materiały oraz jakość wykonania - wyjaśnia Karina Wilkołek, specjalista marki Rosanero. Aby wymarzone meble rzeczywiście spełniały swoją funkcję i przetrwały w nienagannym stanie przez wiele lat, powinny być wykonane z wysokiej klasy surowców. Naturalne drewno, szlachetne tkaniny obiciowe czy wysokiej jakości stopy metali cechują się dużą wytrzymałością i trwałością, dlatego można mieć pewność, że wykonane z nich meble posłużą użytkownikom przez wiele lat - dodaje ekspert.

Precyzyjne wykończenie

Kolejny aspekt, na który trzeba zwrócić baczną uwagę podczas wyboru mebli, to sposób i precyzja ich wykończenia. Użycie wysokiej klasy lakierów do zabezpieczenia drewna sprawia, że fronty wyjątkowej komody nie tylko lepiej wyglądają, ale również są bardziej wytrzymałe. Podobnie ma się sytuacja z tapicerką, rodzajem użytych w szufladach prowadnic czy typem pianki wypełniającej sofę – im lepszej będą jakości, tym mebel będzie solidniejszy, trwalszy i bardziej funkcjonalny - mówi Karina Wilkołek. W kwestii wykończenia liczy się także dbałość o szczegóły: równość ściegów na obitej materiałem sofie, dopasowanie rysunku słojów na drzwiczkach drewnianej szafki czy brak jakichkolwiek rys i odprysków na szklanym blacie stołu. Takie szczegóły często na pierwszy rzut oka nie są dostrzegalne, ale w dłuższej perspektywie mają ogromne znaczenie. Na ustawiony w pomieszczeniu mebel będziemy przecież patrzeć codziennie, a wszelkie niedoskonałości bywają denerwujące i dodatkowo zaburzają harmonię wnętrza - dodaje specjalista marki Rosanero.

Funkcjonalność to podstawa

Każde pomieszczenie w domu ma swoje konkretne przeznaczenie, ale często zdarza się tak, że jedno wnętrze musi pełnić kilka różnych funkcji. Kuchnia często bywa jednocześnie jadalnią, sypialnia – gabinetem i garderobą, a salon pokojem gościnnym. Wybierając meble, warto stawiać na modele wielozadaniowe lub modułowe. Zasada ta dotyczy szczególnie małych mieszkań, gdzie każdy centymetr jest na wagę złota - wyjaśnia ekspert marki Rosanero.

Pozostając w temacie użyteczności, nie można zapominać również o takim aspekcie, jak łatwość utrzymania mebli w czystości. Kwestia ta szczególnie powinna zainteresować rodziców małych dzieci czy właścicieli zwierząt, ponieważ w ich domach zabrudzenia pojawiają się bardzo często. Chyba każdy się zgodzi, że plamy na obiciu krzesła, smugi na szklanym blacie czy odbite palce na lakierowych meblach mogą położyć się cieniem na wizerunku idealnego wnętrza. Z tego też względu warto zawczasu zadbać, by takie problemy nie miały miejsca - radzi ekspert Rosanero. I dodaje: Renomowani producenci umożliwiają swoim klientom wybór materiałów, które są łatwe w czyszczeniu i nie wymagają pracochłonnej pielęgnacji.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce