Meble.com.pl - komfort na miarę

Gustowny komplet, kanapa oraz fotel z kolekcji "Roma". Fot. Giusti Portos

Najdoskonalsza para w salonie - sofa i fotel

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 25 lut 2014 08:12

Sofa i fotel to duet idealny. Podpowiadamy jak dobrać interesujący fotel do sofy oraz pokazujemy najciekawsze zestawy do salonu.

Wybór fotela, który będzie neutralnym uzupełnieniem sofy w salonie, jest wbrew pozorom nietrudnym zadaniem. Nowoczesna sofa wcale nie wyklucza postawienia w jej towarzystwie fotela nawiązującego do stylu retro, ani tym bardziej designerskiego modelu. Wnętrza, w których zmyślnie połączone są ze sobą elementy starego i nowego stylu nazywa się eklektycznymi. Jest to bardzo modny nurt w urządzaniu wnętrz i cieszy się już długo niesłabnącym powodzeniem.

Stare z nowym

Fotel w klasycznym stylu, który ma stonowaną i szlachetną w dotyku tapicerkę, a także bogato zdobione nogi będzie grał pierwsze skrzypce we wnętrzu, kiedy postawi się go obok nowoczesnej kanapy. Wszystko dzięki temu, że prosta w formie sofa w naturalny sposób będzie podkreślać wytworne elementy fotela. Dzięki takim połączeniom wnętrze nabierze nie tylko nowoczesności i elegancji, ale także nieskrępowanej przytulności.

Połączenie ze sobą fotela i sofy jest tym bardziej proste, iż pochodzą one z jednej rodziny. Obydwa należą do gatunku mebli tapicerowanych, a takie elementy jak wygodne podłokietniki czy dopasowane, miękkie oparcie świadczą o ich pokrewieństwie. Zestawianie ich ze sobą w jednej aranżacji jest więc rzeczą całkowicie naturalną.

Klasyka i design

Połączenie klasycznej sofy, pikowanej i tapicerowanej przyjemnym, zamszowym materiałem – z designerkim modelem fotela, wykonanym np. z tworzywa sztucznego, będzie również interesującym duetem. Zestawianie ze sobą tak drastycznie różnych materiałów oraz kształtów to przełamanie monotonii we wnętrzu.

Równie ciekawa może być zabawa kolorami oraz nadrukami na materiale tapicerskim. Z tym drugim warto jednak uważać, bowiem niewielka przesada może wywołać efekt odwrotny od zamierzonego. Pstrokate wnętrza bowiem nie są modne i nie wpływają dobrze na samopoczucie osób, które w nich przebywają.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA