Meble.com.pl - komfort na miarę

Delikatny materiał, opływowe kształty kanapa "Moon". Fot. Ego

Najlepsze modele sof do małych mieszkań

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 26 lut 2014 06:45

Kupno sofy do małego mieszkania nie jest łatwe. Co więc wybrać by było ładnie, wygodnie i praktycznie? Sprawdziliśmy oferty polskich oraz zagranicznych producentów i pokazujemy najciekawsze modele.

Właściciele mieszkań o małym metrażu stają nieraz przed sporym wyzwaniem chcąc je funkcjonalnie urządzić. Co prawda wybór mebli jest na rynku ogromny, ale jeśli chodzi o meble o niewielkich gabarytach i do tego z dużą ilością funkcjonalności, wachlarz dostępnych modeli zatrważająco się zmniejsza. Jednym z największych problemów małego mieszkania jest wybór odpowiedniej sofy. 

Spanie w salonie 

W zależności od potrzeb mała sofa może posiadać funkcję spania, lub nie. W kawalerce sofa rozkładana będzie elementem niezbędnym. Na rynku dostępne są modele, których funkcjonalność można rozpatrywać pod kątem sposobu rozkładania. Przy niewielkim pokoju sofa, która rozkłada się za pomocą wyciągnięcia jej części sypialnej do przodu może nie być zbyt praktycznym rozwiązaniem. Będzie się to wiązało najczęściej z przestawieniem stolika, który stoi obok kanapy, a dodatkowo takie modele często nie są wyposażone w pojemnik na pościel. Lub jeśli je mają, to nie są one wystarczająco pojemne.

Zdecydowanie lepszą opcją jest sofa, która rozkłada się w momencie, kiedy siedzisko podniesiemy do góry. Można wówczas wyjąć spod niego kolejny element, który służy do spania. Dobrym rozwiązaniem są także małe rogówki. Takie kanapy rozkłada się bardzo prosto, a w pełni rozłożona nie zajmuje wiele miejsca, dając jednocześnie dużo przestrzeni sypialnianej. 

Design na wysokich nóżkach 

Do małego pomieszkania, które pełni rolę salonu doskonale wkomponują się dwuosobowe sofy niewyposażone w funkcję spania. Jest to dobre rozwiązanie, jeśli mieszkanie posiada dodatkowe pokoje, a domownicy nie są zmuszeni do zamieniania pokoju dziennego na sypialnię. Wybór sof w tym zakresie jest bardzo duży. Od klasycznych modeli, które całą swoją masą stoją na podłodze, po eleganckie ustawione na nóżkach. Wybrać można nie tylko sofę od polskiego producenta, ale także designerskie modele, które sygnowane są znanymi nazwiskami. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA