Dużym zainteresowaniem w sypialniach cieszą się m.in. szafy, które można ciekawie zestawiać, tworząc np. kombinacje narożne. Na zdjęciu – sypialnia „Helios” firmy Helvetia Wieruszów. Fot. Helvetia Wieruszów

Dużym zainteresowaniem w sypialniach cieszą się m.in. szafy, które można ciekawie zestawiać, tworząc np. kombinacje narożne. Na zdjęciu – sypialnia „Helios” firmy Helvetia Wieruszów. Fot. Helvetia Wieruszów

  • Autor: uk
  • 07 lip 2014 11:28 (aktualizacja: 13 lip 2014 09:57)

Najpopularniejsze polskie sypialnie!

Najczęściej sprzedawane są zestawy do sypialni składające się z łóżka, szafy i stolików nocnych. W przypadku dużych sypialni, zestawy chętnie uzupełniane są o komody, regały i szafki RTV.

Obecnie na rynku klienci mają do wyboru: łóżka klasyczne, wykonane z drewna lub płyty meblowej, łóżka tapicerowane, łóżka z pojemnikami na pościel i dodatkowym oświetleniem oraz to, co w tej chwili jest bardzo modne – łóżka zawierające systemy multimedialne, dzięki którym można sterować za pomocą (smartfona/iphona) np. stelażem, temperaturą czy oświetleniem. Poprzez wgranie odpowiednich aplikacji uzyskujemy możliwość sterowania zestawem, przebywając zarówno w domu, jak i w każdym miejscu na świecie. 

Wielbiciele nowoczesnych aranżacji decydują się na meble o prostej formie, geometrycznych bryłach, lśniących, lakierowanych frontach i stonowanej kolorystyce – od chłodnej bieli i ciepłego dębu sonoma, po uniwersalny kolor wenge. 

Nie brakuje oczywiście amatorów ponadczasowej klasyki, którzy doceniają precyzyjnie dopracowane detale i zdobienia, naturalne materiały, takie jak drewno i fornir oraz wybarwienia z widocznym rysunkiem usłojenia.

W komplecie czy też nie?

W klasycznych sypialniach systemowych wszystkie elementy wybierane są zazwyczaj z jednej kolekcji. W przypadku łóżek tapicerowanych, popularnych głównie ze względu na różnorodność kolorystyczną tkanin, w których mogą być wykonane, do zestawu dobierane są meble systemowe z innych kolekcji.

Najczęściej sprzedawane są zestawy składające się z łóżka, szafy i stolików nocnych. W przypadku dużych sypialni, zestawy chętnie uzupełniane są o komody, regały i szafki RTV. W klasycznych sypialniach systemowych wszystkie elementy wybierane są zazwyczaj z jednej kolekcji.

W przypadku łóżek tapicerowanych, popularnych głównie ze względu na różnorodność kolorystyczną tkanin, w których mogą być wykonane, do zestawu dobierane są meble systemowe z innych kolekcji.

Wśród kilku kolekcji łóżek tapicerowanych dostępnych w ofercie Wajnert Meble największym powodzeniem cieszy się kolekcja „Karo”, charakteryzująca się klasycznie pikowanym wezgłowiem. Do łóżka z tej kolekcji najczęściej wybierana jest szafa z drzwiami przesuwnymi „Deko”. Możliwość zastosowania indywidualnego wyglądu frontów ułatwia dopasowanie jej nie tylko do każdego łóżka, ale też wystroju całego wnętrza.

W firmie BRW klienci chętnie wybierają kompleksowe rozwiązania. Ogromną popularnością cieszą się systemy modułowe, które zapewniają swobodę wyboru i gwarancję pięknie urządzonej sypialni o dowolnym metrażu. Duży wybór elementów o zróżnicowanych funkcjach i wymiarach oraz różnorodność kolorystyczna pozwalają na aranżację wnętrza, zgodnie z potrzebami i upodobaniami domowników.

Klienci Black Red White równie często jak łóżka kupują meble do pełnej aranżacji sypialni. Najczęściej są to duże szafy z drzwiami przesuwnymi lub szafy z lustrem i dodatkowymi szufladami, które mają spełniać funkcję garderoby, praktyczne szafki nocne oraz komody.

Jakie meble w sypialni?

Szczególnym zainteresowaniem cieszą się komody, które np. przejmują funkcję dawnych bieliźniarek oraz toaletki z lustrem. Te ostatnie wyposażone często w praktyczne i pojemne nadstawki są współczesną formą kobiecej gotowalni – pomagają uporządkować damskie drobiazgi, a także są po prostu estetycznym elementem wystroju wnętrza. W przypadku kiedy przestrzeń w sypialniach jest bardzo ograniczona, komoda staje się głównym praktycznym i pojemnym meblem służącym do przechowywania, np. pościeli. 

Coraz mniejszym zainteresowaniem cieszą się tradycyjne szafy, które wypierane są przez szeroki wybór mebli modułowych tworzących garderobę czy systemy szaf pod zabudowę. Wówczas tradycyjna szafa w sypialni wydaje się zbędna. 
W firmie Mebin dużą popularnością cieszą się zestawy mebli złożone z łóżka i szafek nocnych oraz komody i toaletki z lustrem. 

 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce