Natalia Nowak, ekspert aranżacji wnętrz Agata. Fot. Agata

Natalia Nowak, ekspert aranżacji wnętrz Agata. Fot. Agata

  • Autor: mg
  • 10 kwi 2018 11:53 (aktualizacja: 12 kwi 2018 13:43)

Najważniejsze zasady przy aranżacji mieszkania! Komentarz ekspercki

Aranżacja wnętrz jest sztuką, w której obowiązują ściśle określone zasady. O najważniejszych z nich przypomina Natalia Nowak, ekspert aranżacji wnętrz z sieci salonów Agata.

Aranżacja przestrzeni jest sztuką i chociaż kreatywność jest w niej mile widziana, to obowiązują nas też pewne prawa oraz zasady, których nie należy łamać. Często bawimy się konwencją i eksperymentujemy, aby wyrazić swój własny, niepowtarzalny styl, jednak dla zachowania odpowiedniego efektu końcowego niezbędna jest podstawowa wiedza. Zasadą, której nie wolno złamać, jest odpowiednie dobranie wielkości mebli do pomieszczenia. Nawet jeśli najważniejsza jest dla Ciebie sofa, to i tak nie może ona zajmować 3/4 pokoju, ponieważ go przytłoczy.

Drugą zasadą jest spójność stylu. Prowansalska kanapa, klasyczny regał i nowoczesny stół? Z pewnością nie polecam takiego rozwiązania. Jeśli chcesz, aby Twoje wnętrze było oryginalne, to zadbaj o to za sprawą odpowiednich dodatków. Przede wszystkim pamiętaj, że aby czuć się dobrze w swoim domu, powinien on pasować do Ciebie i Twojego stylu. Jak wynika z badania „Jaka szafa, taki dom”, prawie 60 proc. osób uważa, że dom jest odbiciem ich osobowości. Moim zdaniem, procent ten powinien być jeszcze wyższy i to właśnie dopasowanie wnętrza do nas samych jest zasadą numer 1, której nie wolno łamać.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce