Meble.com.pl - komfort na miarę

Granatowo-białe pasy na ścianie wprowadzają do sypialni marynistyczny klimat. Fot. Alvhem Mäkleri

Niebieski w sypialni. Zobacz ładne aranżacje

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 03 cze 2016 08:50

Barwy we wnętrzach mają ogromny wpływ na samopoczucie i zdrowie domowników. Kolory determinują nasze emocje oraz uczucia. Dlatego szczególnie ważne jest odpowiednie dopasowanie kolorystyki do pomieszczeń, w których chcemy czuć się swobodnie, beztrosko i spokojnie. Gdzie szukać rozwiązania? W błękicie!

Niebieski jest jednym z najbardziej lubianych kolorów bez względu na kulturę, czy miejsce pochodzenia. Nie bez powodu w starożytnej Grecji i Rzymie był symbolem najwyższych Bóstw – Zeusa i Jupitera.

Pozwólmy błękitowi działać

Trudno nie zgodzić się z tezą, że niebieski posiada niemalże same pozytywne i naturalne odniesienia w naturze, takie jak czysta woda czy błękitne niebo. Barwa ta kojarzy się z przyjazną i otwartą przestrzenią oraz poczuciem lekkości, dzięki czemu uspokaja oraz pomaga zasnąć. W psychologii kolorów barwa niebieska przypisana jest osobom, potrzebującym spokoju i wypoczynku. Czy można sobie wyobrazić lepszy kolor dla naszej sypialni, która ma być oazą wyciszenia?

Kolor praktycznych i kreatywnych

Kolor wiele mówi o naszych charakterze oraz temperamencie. Osoby, wybierające błękity uchodzą za wrażliwe i twórcze. Wyróżnia je spostrzegawczość oraz zmysł praktyczny, który dobrze współgra z ich wyobraźnią. Paleta barw Dekoral Clean&Color oferuje nam szeroki wybór spośród unikalnych odcieni błękitu: od lodowego błękitu przez morską bryzę, po wyrazisty niebieski atrament. Dzięki temu zyskujemy nowe możliwości łączenia barw. Kontrastowe połączenia wprowadzą do wnętrz odrobinę dynamiki, świetnie sprawdzą się
w pokojach dziennych i salonach. Subtelniejsze połączenia z błękitem korzystniej wpłyną natomiast na atmosferę pomieszczeń, w których chcemy przede wszystkim zregenerować siły, odnaleźć równowagę oraz spokój ducha.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA