Meble.com.pl - komfort na miarę

Fot. Studio Tkanin Nandoo.pl

Niezwykłe meble stworzone z myślą o miłośnikach narodowych barw

  • Autor: mg
  • 15 gru 2017 14:06 (aktualizacja: 18 gru 2017 12:50)

Polska, brytyjska i szwedzka – te flagi były inspiracją dla pierwszych trzech zestawów mebli z kolekcji stworzonej w olsztyńskiej pracowni Studio Tkanin Nandoo.pl. Fotele i podnóżki powstają wysiłkiem lokalnych rzemieślników – stolarzy, krawców i tapicerów.

Zobacz, jak do wnętrza można wprowadzić szmaragdową zieleń

Projekt mebli o wzorach zaczerpniętych z narodowych barw tworzyliśmy od podstaw metodą prób i błędów – mówi Anna Bułło, właścicielka Studia Tkanin Nandoo.pl. Popularnych obecnie nadruków w ogóle nie braliśmy pod uwagę. Sprawdzaliśmy różne szablony, kroje i metody łączenia tkanin, szukaliśmy sposobu na skrojenie obicia tak, aby materiał dobrze „pracował” na fotelu. Był to spory wysiłek dla całego zespołu, ale satysfakcja jest tego warta.

Stelaż z drewna dębu lub buku okrywa obicie wykonane metodą patchworkową z najlepszej jakości tkanin od wiodących producentów. Do stworzenia biało-czerwonego i brytyjskiego zestawu użyto bawełny, natomiast szwedzki fotel i podnóżek mienią się nieco w świetle, bo są uszyte z weluru.

Te fotele i podnóżki sprawdzą się w domach miłośników swojego kraju i narodowych barw oraz przestrzeniach firm identyfikujących się z konkretnym państwem, szkół językowych, biur podróży, a także klubów sportowych. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA