Meble.com.pl - komfort na miarę

Modułowa sofa z poszyciem w kontraktujących deseniach. Fot. Saba

Nostalgiczna elegancja - meble w szarościach i beżach

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 18 kwi 2014 11:08 (aktualizacja: 22 kwi 2014 07:00)

To jeden z najgorętszych kolorów w aranżacji wnętrz, choć paradoksalnie jest zaliczany do zimnych barw. A jak w szarościach prezentują się meble?

Szarość pozornie może wydawać się nudna i mdła, jednak tak jak każda inna barwa ma mnóstwo odcieni. Nie oznacza to więc, że szary zawsze musi być ciemny i chłodny. Jasne, szare kolory mają w sobie wiele uroku i jednocześnie są eleganckie. Do wyboru są barwy ciemne jak beton oraz świetliste, w których biel miesza się ze srebrem.

Szarości doskonale współgrają z żywymi kolorami. Grafitowa sofa będzie się ciekawie prezentować na tle ściany w intensywnym odcieniu, a szara kuchnia zyska na nowoczesności jeśli połączymy ją z kontrastującymi dodatkami, lub nawet kolorowymi frontami. Skutecznie ożywi szary mebel także jasny, drewniany stolik bądź poduszki w kolorowe wzory. Są także materiały, które doskonale prezentują się w szarym kolorze. Jednym z nich jest filc. Duże modułowe sofy tapicerowane filcem w jasnoszarym kolorze to obecnie bardzo modny trend.

Dla osób, które cenią sobie barwy ziemi, czyli naturalne i nieco nostalgiczne, a nie chcą stosować szarości we wnętrzu dobrym wyborem będą przydymione beże. To naturalna barwa, która nastraja spokojem. Sofa tapicerowana przyjemnym w dotyku beżowo-brązowym materiałem bądź ekologiczną skórą to nie tylko wygodny mebel, ale także gustowny element wyposażenia salonu. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA