Meble.com.pl - komfort na miarę

Wybór frontów jest bardzo szeroki. Zarówno ich kolorów jak i faktury. Fot. IKEA

Nowe kuchnie IKEA - wszystko co chcesz wiedzieć

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 28 marz 2014 12:06

Pojawienie się na rynku nowego systemu mebli kuchennych IKEA wywołało burzę.

Emocje są podzielone: nowi klienci są ciekawi, starzy zaniepokojeni. Co właściwie na 1 kwietnia szykuje nam ta znana sieć handlowa?

Zmiany są znaczące, ale nie trzeba się obawiać, ponieważ 25letnia gwarancja na kuchnie „Faktum” będzie wciąż uznawana, zaś Ci klienci, którzy będą chcieli dokupić do niej poszczególne elementy, będą mogli to zrobić przez jeszcze 2 lata dzięki obsłudze posprzedażowej. Nie będzie jednak ona dostępna w sklepach, ponieważ od 1 kwietnia będą w nich prezentowane wyłącznie aranżacje nowego systemu „Metod”. Kuchnia „Faktum” zostanie całkowicie wycofana ze sprzedaży.

Nowa seria została stworzona, by umożliwić przeróżne czynności, które mają miejsce we współczesnych kuchniach: od gotowania i jedzenia, po życie towarzyskie i pomaganie dzieciom w lekcjach. W oparciu o badania oraz 50 lat doświadczeń płynących z obserwacji życia w kuchni, stworzyliśmy nową kuchnię IKEA, która jest jeszcze bardziej funkcjonalna i przystępna cenowo, a przy tym charakteryzuje się świetnym wzornictwem i wysoką jakością. Łatwiej ją dopasować do indywidualnych potrzeb i wymagań współczesnych konsumentów. "Metod" to kuchnia na miarę potrzeb każdego z nas – mówi Małgorzata Jezierska, PR Specialist w firmie IKEA Polska.

Różnice i zalety

Niestety nie da się ze sobą połączyć obu systemów. Nowe kuchnie „Metod” różnią się znacznie rozmiarem od kuchni „Faktum”. Różnice znajdziemy dosłownie w każdym rodzaju szafki, a największe, widoczne gołym okiem są w szafkach narożnych. Brak możliwości łączenia ze sobą starego i nowego systemu nie powinien stanowić problemu, gdyż kuchnia „Metod” daje znacznie więcej możliwości aranżacyjnych niż „Faktum”. Jej metoda opiera się na szafkach wyglądających jak foremne kubiki, będące wielokrotnością 20cm.  Można je zestawiać dowolnie budując np. kuchnię z obniżonym blatem. 

Dzięki kubikom aranżacja pomieszczeń kuchennych ze skosami, o kształtach innych niż kwadrat czy prostokąt czy mniejszych niż 10m2 nie będzie kłopotem. Meble kuchenne można teraz schować nawet pod … schodami. Moduły z serii „Metod” można ze sobą dowolnie zestawiać, dodawać fronty lub pozostawiać otwarty kubik, umieszczać moduły jeden na drugim w tej samej linii lub wysuwać poszczególne moduły do przodu – tworząc tym samym formy geometryczne. Ustawienie zależy tylko od kształtu pomieszczenia i od indywidualnego wyboru. Można zestawiać szafki głębsze z płytszymi albo wszystkie jednakowej głębokości; wyższe z niższymi itd.

Szeroki wybór

Możliwości rozwiązań i aranżacji nowych kuchni „Metod” jest tak wiele, że każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Nie tylko z powodu wielości kombinacji i zestawień modułów, ale także pod względem stylistyki. Nadal będzie można tworzyć kuchnie o tradycyjnym stylu, z przeszklonymi gablotkami i klasycznymi kształtami frontów. Zaś miłośnicy nowoczesnego stylu znajdą w ofercie fronty o gładkich powierzchniach, lakierowane i w najmodniejszych kolorach. Doskonałe do zaaranżowania dużej tafli frontu, która sprytnie schowa wszelkie szuflady, szafki i scharakteryzuje kuchnię jako minimalistyczną.

Lepsza cena

Kuchnia „Metod” podobnie jak jej poprzedniczka „Faktum” będzie posiadała 25letnią gwarancję. Ogólnie zestawy "Metod" są nieco tańsze niż poprzednie kuchnie, ale są też o wiele większe możliwości wyboru opcji cenowej, fronty – różne poziomy cenowe, szuflady – dwie opcje cenowe do wyboru, bogate wyposażenie wewnętrzne tańsze lub nieco droższe do wyboru. Cenę całości łatwiej więc dopasować do indywidualnych wymagań i portfela – dodaje Małgorzata Jezierska.

Sprzęty AGD, które można zakupić w sklepach IKEA także pasują do nowych modułów „Metod”. Dzięki temu klienci, którzy zdecydują się na wymianę starej kuchni na nową, nie będą zobligowani do jednoczesnej wymiany sprzętów kuchennych tj. piekarnik czy zmywarka. 

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA