Kominek Renee natural, fotel Ramada, lampa Lascar. Fot. Dekoria.pl

  • Autor: mg
  • 09 lis 2017 10:47 (aktualizacja: 10 lis 2017 13:49)

Nowe meble na święta? Wybierz styl, który będzie Ci odpowiadał

Przedświąteczny okres to świetny moment na metamorfozę salonu i zakup nowych mebli. Na szczególną uwagę zasługują w tym czasie wygodne krzesła, rodzinny stół i elegancka komoda. To wokół tych mebli będzie najwięcej świątecznego zamieszania.

Czytaj też: Fotele tapicerowane - niezbędnik przytulnego salonu

Decydując się na jedną estetykę w całym wnętrzu, unikniesz wrażenia chaosu aranżacyjnego. Do najpopularniejszych inspiracji należą: styl angielski, francuski, kolonialny oraz industrialny. Każdy z zaproponowanych stylów wyróżnia się pewnymi cechami, które łatwo da się rozpoznać na pierwszy rzut oka. Przedstawiamy krótki przewodnik po stylach, aby łatwiej było dobrać elementy wyposażenia.

Meble w stylu angielskim

Styl angielski charakteryzuje się retro wzornictwem z jednoczesnym zachowaniem prostoty projektu. Meble w tym stylu łączą w sobie elegancję, funkcjonalność oraz wysoką jakość wykonania. Najczęściej występują w kolorze białym lub w połączeniu białego ze wzorem naturalnego drewna. Pasują do reprezentacyjnego, klasycznego salonu, w którym elegancja stoi na równi z komfortem.

 Meble w stylu francuskim

W stylu francuskim na pierwszy plan wysuwają się charakterystyczne bogate zdobienia oraz miękkie, wygięte linie. Meble występują w kolorze białym lub naturalnego drewna. Ich charakterystyczne nóżki mają kształt rozciągniętej litery S. Znaczące są również finezyjne, często złote dodatki (okucia, rączki do szuflad). Dzięki nim stworzysz wnętrze z romantycznym klimatem, przywodzące na myśl paryskie apartamenty.

 Meble w stylu kolonialnym

Meble te najczęściej są wykonane z wysokiej jakości ciemnego drewna, np. egzotycznego. Całość dopełniają proste i przykuwające uwagę metalowe obramowania oraz uchwyty do szuflad. We wnętrzach w stylu kolonialnym, obok potężnych mebli, znajdą swoje miejsce kufry, skrzynie i pikowane sofy. Salon kolonialny idealnie trafi w gust miłośników dalekich podróży i egzotyki.

 Meble w stylu industrialnym

W stylu industrialnym najczęściej łączy się dwa materiały – drewno i metal. To połączenie, występujące w różnych proporcjach, stosuje się w projektach ław, szafek i komód. Innymi charakterystycznymi cechami tych mebli są: prostota wykonania, masywny wygląd oraz surowe materiały. Wybierz meble w tym stylu, jeśli cenisz nietuzinkowe rozwiązania, a najlepiej czujesz się w nowoczesnych, wielkomiejskich wnętrzach. Dodatki ze szkła i chromowanego metalu uzupełnią aranżację i nadadzą jej ostateczny szlif.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce