Meble.com.pl - komfort na miarę

Krzesło Tuk i stół April stół dla Paged. Projekt Studio Szpunar. Fot. Paged

Nowoczesna jadalnia - zobacz jak można ją zaprojektować!

  • Autor: bm
  • 27 gru 2017 15:18 (aktualizacja: 29 gru 2017 09:37)

W wielu mieszkaniach i domach jadalnia stanowi centralny punkt całego wnętrza. Jest miejscem spotkań rodziny i przyjmowania gości. Jej podstawą jest solidny stół i dopasowane do niego krzesła, ale ich styl i kolorystyka zależą już od indywidualnych upodobań mieszkańców.

Czego oczekujemy od mebli przeznaczonych do jadalni? Przede wszystkim solidności, ale także wrażenia ciepła i przytulności. Istotną kwestią jest również kompatybilność mebli do części jadalnej z tymi, które kupujemy do salonu – warto bowiem tak je zestawić, by stanowiły spójną stylistycznie całość. Jeśli mamy do dyspozycji całe wnętrze przeznaczone tylko i wyłącznie na jadalnię, możemy poszukać pełnej kolekcji mebli – stołu, krzeseł, witryn i komód. W innych przypadkach musi wystarczyć nam zestaw podstawowy czyli stół i krzesła.

Warto zadbać o to, by jadalnia cieszyła oko i wyglądała wyjątkowo. Wbrew pozorom wcale nie musi być jednolitym stylistycznie i kolorystycznie zestawem. Jednym z najnowszych trendów jest dobieranie do stołu jadalnianego krzeseł, które pozornie do niego nie pasują, ale jednak razem tworzą niepowtarzalną całość. Nowoczesne krzesła z tworzywa zestawione z ciężkim dębowym stołem, różnokolorowe krzesła tapicerowane przy stole ze szklanym blatem - to tylko niektóre z propozycji, których na pewno znajdziemy wiele. Liczy się tutaj przede wszystkim wyobraźnia i indywidualny styl.

Jednak tworzenie takich zestawień to niełatwa sztuka. Warto przyjrzeć się, jak robią to profesjonaliści i skorzystać np. z podpowiedzi projektanta, sprawdzić, jak dopasowują meble dekoratorzy w sklepach meblowych, a także przyjrzeć się zaaranżowanym już wnętrzom. Kilka ciekawych przykładów – w naszej fotogalerii.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA