Meble.com.pl - komfort na miarę

Półwysep doskonale nadaje się do kuchni otwartych na salon. Fot. Marbodal

Nowoczesna kuchnia. 10 aranżacji z półwyspem.

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 01 gru 2014 07:56 (aktualizacja: 01 gru 2014 08:30)

Jednym z najmodniejszych trendów kuchennych jest duża wyspa na środku pomieszczenia. Nie każdy jednak ma aż tak dużą kuchnię, aby móc sobie na nią pozwolić. Wówczas najlepszym rozwiązaniem będzie kuchnia z półwyspem. Zobaczcie jak można ją pięknie urządzić.

Półwysep w kuchni daje równie dużo możliwości co samodzielna wyspa. Tyle tylko, że do tego pierwszego nie trzeba mieć aż tak dużo miejsca. Może być zatem miejscem do przygotowywania posiłków, wystarczy, że umieścimy w nim płytę grzewczą, a jeśli półwysep jest zabudowany od dołu, to możemy wbudować w niego także piekarnik. Jeśli jednak miejsce do gotowania stworzymy w innym miejscu, możemy wówczas półwysep przeznaczyć na miejsce robocze w kuchni. Duża ilość blatu jest niezbędna, a półwysep świetnie się do tego nadaje.

Półwyspy kuchenne często są także przeznaczane na miejsce do spożywania posiłków i stają się zamiennikiem klasycznego stołu, pełniąc rolę mini baru. To doskonałe rozwiązanie szczególnie w małych mieszkaniach, gdzie nie ma miejsca na duży stół z krzesłami, a potrzebne jest jednak miejsce przy którym można w spokoju zjeść obiad czy kolację. 

Półwysep jest także dobrym pomysłem w kuchniach, które otwarte są na salon. Pozwala on bowiem w pewnym stopniu zasłonić roboczą przestrzeń kuchenną i wyeksponować z kuchni to co najlepsze. Jednocześnie też tworzy granicę pomiędzy kuchnią, a salonem. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA