Meble.com.pl - komfort na miarę

Biała kuchnia w nowoczesnym stylu. Wyspa ze strefą gotowania pozwala przygotowywać posiłek twarzą do gości. Fot. Studio Prostych Form

Nowoczesna kuchnia. 10 pięknych zdjęć

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 30 wrz 2016 08:20 (aktualizacja: 30 wrz 2016 09:50)

Nowoczesne wnętrza cieszą się dużą popularnością. Jak uzyskać ten efekt w kuchni? Jakie wybrać fronty lub kolor mebli? Podpowiadamy...

Nowoczesna kuchnia kojarzy nam się z minimalizmem. Chociaż moda na ten do maksimum okrojony styl jest dziś bardzo duża, to jednak nowoczesne kuchnie nie zawsze takie są. Charakteryzują się prostą stylistyką - to fakt, jednak najważniejsze w niej są funkcjonalność oraz wysoki standard wykonania.

Nowoczesna kuchnia powinna być zamknięta, bowiem otwarte lub przeszklone szafki potęgują wrażenie nieładu. Duże, płaskie powierzchnie frontów znacznie bardziej pasują do nowoczesnej kuchni. Warto również pamiętać, że ich stylistyka również powinna być skromna. Najlepszym wyborem będą całkowicie gładkie fronty - na wysoki połysk lub w macie. Ważną rolę pełnią tu również duże zabudowy w stylu kuchennej szafy. AGD w nowoczesnej kuchni jest elementem eksponowanym. Piekarniki, ekspresy, mikrofale, umieszcza się często na wysokości blatu, co nie zmusza użytkownika do niewygodnego schylania się. W aranżacji często pojawia się także wyspa, która pełni rolę strefy gotowania, z zawieszonym tuż nad nią dekoracyjnym okapem.

Choć kolorystyka w nowoczesnej kuchni może być dowolna, to jednak producenci najczęściej stawiają na biel i szarości. Te neutralne barwy łatwo można podkreślić wyrazistymi dodatkami, jak płytkami ściennymi czy dodatkami kuchennymi.

 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA