Meble.com.pl - komfort na miarę

Barek świetnie sprawdza się w kuchni otwartej na salon. Może pełnić funkcję dekoracyjną lub użytkową. Wszystko zależy od naszych potrzeb. Projekt: Katarzyna Mikulska-Sękalska Fot. Bartosz Jarosz

Nowoczesna kuchnia. 15 świetnych propozycji z barem

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 28 kwi 2015 10:00 (aktualizacja: 29 kwi 2015 08:07)

Jak połączyć aneks kuchenny z salonem lub jadalnią? To pytanie zadaje sobie wielu projektantów wnętrz. Jedną z ciekawszych opcji jest bar, który pełni rolę podręcznego stolika i służy jako dodatkowa powierzchnia robocza. Ale nie tylko...zobaczcie sami.

Kuchnia z salonem stwarza doskonałe warunki do zaaranżowania barku kuchennego, zwanego też często półwyspem kuchennym. Barek może pełnić kilka, bardzo przydatnych w kuchni funkcji. Może służyć jako dodatkowy blat roboczy, możemy umieścić w nim płytę grzejną, piekarnik czy zlew. W naprawdę małym mieszkaniu barek kuchenny często zastępuje także tradycyjny stół i staje się miejscem do spożywania szybkich posiłków. 

Poza tym stanowi prawdziwą ozdobę wnętrza, tym bardziej, że jeśli chodzi o wykończenie i design barku mamy całkowitą swobodę wyboru. Prezencja kuchni będzie spójna, jeśli barek wykonamy z tego samego materiału co zabudowa kuchenna, nie będzie odstawał od reszty mebli. Jeśli jednak preferujemy odrobinę "szaleństwa" warto postawić na aranżację kontrastową - i wykończyć barek zupełnie innym kolorem czy też dekorem.

Najpopularniejszym aktualnie rozwiązaniem jest przedłużenie blatu kuchennego i postawienie przy nim hokerów. Taka aranżacja kuchni z barkiem wniesie do wnętrza nieco luzu, doda mu lekkości i optycznie otworzy przestrzeń. Barek można przymocować też do jednej ze ścian na granicy kuchni i salonu. Kolejny pomysł stosowany w projektowaniu kuchni z salonem to zintegrowanie barku z wyspą lub z półwyspem.  

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA