Meble.com.pl - komfort na miarę

Otwarte półki są modnym rozwiązaniem. Dodają wnętrzu przestrzeni i pozwalają wyeksponować kuchenne gadżety. Fot. HTH

Nowoczesna kuchnia. 20 pieknych zdjęć

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 22 sie 2016 09:59

Nowoczesne kuchnie są teraz na topie. Błyszczące lub matowe, białe, szare lub z dekorem drewna. Wybór jest imponujący. Zobacz, które są aktualnie najmodniejsze.

Nowoczesne kuchnie charakteryzują się prostotą stylu, doskonałą jakością i minimalną ilością dodatków. Meble wykonane są w wysokim standardzie, a stylistyka jest na tyle neutralna i uniwersalna, aby była modna również za kilka lat.

Charakterystyczne dla nowoczesnych kuchni są zamknięte szafki, a tym samym duże, gładkie powierzchnie. Fronty często wykończone są na wysoki połysk, jak również pozbawione widocznych uchwytów. Nowoczesne szafki powinny otwierać się za pomocą lekkiego nacisku na front.  AGD w nowoczesnej kuchni umieszcza się na wysokości blatu, co nie zmusza nas do ciągłego schylania się. Dotyczy to zarówno piekarników i mikrofali, ale coraz częściej także zmywarki. W aranżacji nowoczesnej kuchni często pojawia się wyspa, szczególnie, jeśli kuchnia otwarta jest na strefę dzienną. 

Dominującą kolorystyką są biele i szarości. Modna jest również czerń, jak i dekory drewna wykończone wysokim połyskiem. Szafki ułożone są często w geometryczne układy - jedne bryły są mniejsze, drugie większe, jedne mogą wystawać wprzód, a inne być umieszczone w jednej linii. W nowoczesnej kuchni chodzi bowiem o dynamikę. Mimo, iż stylistycznie jest bardzo prosta, nie może być monotonna.

W galerii zdjęć znajdziesz 20 nowoczesnych kuchni w najmodniejszych odsłonach.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA