Meble.com.pl - komfort na miarę

Kuchnia Ceres/Core w nowoczesnym stylu z wyspą, która subtelnie chowa część roboczą, ale nie dzieli otwartej przestrzeni dziennej. Wysoka zabudowa zapewnia zarówno miejsce na przechowywanie (szafki z pełnymi frontami), jak na prezentację bardziej dekoracyjnych kieliszków czy szklanek (otwarte półki). W szafkach nie zastosowano uchwytów. Fot. Leicht

Nowoczesna kuchnia. Aranżacje z wysoką zabudową

  • Autor: Marta Pancewicz
  • 28 wrz 2017 09:38 (aktualizacja: 29 wrz 2017 10:44)

W nowoczesnej kuchni nie może zabraknąć wysokiej zabudowy. To nie tylko doskonałe miejsce do przechowywania, ale również rozwiązanie, które jest bardzo modne.

Wysoka zabudowa meblowa sprawdzi się zarówno w małej kuchni w bloku, jak i dużej, przestronnej kuchni w domu. W obu przypadkach będzie to rozwiązanie praktycznie i niezwykle funkcjonalne. 

Sposobów na ten rodzaj zabudowy jest wiele. Można całkowicie zabudować jedną ze ścian w kuchni, a jako miejsce do przygotowywania posiłków wykorzystać wyspę na środku pomieszczenia. Jest to jednak rozwiązanie przeznaczone do dużych pomieszczeń. W małej kuchni bardziej sprawdzi się wysoka zabudowa typu słupek, w którym schowamy wiele przedmiotów, ale optycznie nie zmniejszymy kuchni. W małym pomieszczeniu zbyt wiele wysokich szafek może bowiem przytłoczyć aranżację i sprawić, że kuchnia będzie wydawała się mniejsza niż jest w rzeczywistości. Tego zaś warto unikać.

Wysokie szafki to przede wszystkim doskonałe miejsce na przechowywanie suchej żywności. Szczególnie, jeśli wyposażymy mebel w funkcjonalny system cargo. Praktycznie jest przechowywać w nich również większe, cięższe przedmioty, takie jak garnki czy małe urządzenia AGD.

Może zainteresuje Cię również: Meble kuchenne - dobierz do nich blat w kontrastowym kolorze!

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA