Meble.com.pl - komfort na miarę

Jasna kuchnia z wyspą, w której główną rolę gra biel. Wyspa z ciemnego kamienia ciekawie się wyróżnia. Projekt: Katarzyna Mikulska-Sękalska. Fot. Bartosz Jarosz

Nowoczesna kuchnia. Gotowe projekty z polskich domów

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 23 cze 2016 08:42 (aktualizacja: 23 cze 2016 11:20)

Nowoczesne wnętrza cechują się prostotą, świeżością i funkcjonalnością. Styl ten doskonale prezentuje się w przestrzeni kuchni.

Wyznacznikiem nowoczesnej kuchni jest niewielka ilość dodatków i prostota mebli o gładkich powierzchniach. Można je często określić, jako minimalistyczne. Pewne jednak jest, że za prostą stylistyką kryje się wysoki standard wykonania oraz niezwykła funkcjonalność.

W nowoczesnych kuchniach szafki najczęściej są zamknięte, mają gładkie fronty bez widocznych uchwytów, a ich powierzchnie lakierowane są na wysoki połysk. Ważną rolę pełnią tu również duże zabudowy w stylu kuchennej szafy. AGD w nowoczesnej kuchni jest elementem eksponowanym. Piekarniki, ekspresy, mikrofale, umieszcza się często na wysokości blatu, co nie zmusza użytkownika do niewygodnego schylania się. W aranżacji często pojawia się także wyspa, która pełni rolę strefy gotowania, z zawieszonym tuż nad nią dekoracyjnym okapem.

Kolorystyka, jaka dominuje w nowoczesnej kuchni to biel, szarości i jasne beże. Nad blatem umieszczone powinno być szkło, lub modne płytki - heksagony, patchwork lub fornir. Nie może zabraknąć również nowoczesnych sprzętów. Mowa tu nie tylko o AGD z innowacyjnymi funkcjami, ale również wyposażeniu szafek. Carga z pełnym wysuwem oraz pozwalające zagospodarować niepraktyczne wnęki czy narożniki, to synonimy kuchni nowoczesnej. Warto również zwrócić uwagę na urządzenia, takie, jak baterie uruchamiające się na dotyk czy okapy wysuwane z blatu.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA