Meble.com.pl - komfort na miarę

Wysoka zabudowa pozwala na przechowywania dużej ilości suchej żywności, szczególnie, jeśli wyposażymy je w wygodne, wysuwane w całości systemy cargo. Może służyć jako spiżarka. Projekt: Agnieszka Hajdas-Obajtek. Fot. Bartosz Jarosz

Nowoczesna kuchnia. Piękne aranżacje z wysoką zabudową

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 25 kwi 2016 12:21 (aktualizacja: 26 kwi 2016 10:47)

Wysoka zabudowa to aktualnie w kuchni bardzo modne rozwiązanie. Oferuje nie tylko dużo miejsca do przechowywania, bywa że jest prawdziwą ozdobą wnętrza.

Od pewnego czasu pojawiają się nowe funkcje i udogodnienia, które są odpowiedzią na zmiany w naszym stylu życia i sposobie urządzania domu. Tam, gdzie kuchnia jest częścią salonu, zabudowa nie tylko dopasowana jest estetycznie, ale przejmuje też niektóre funkcje zarezerwowane dla wyposażenia pokoju dziennego. Przykładem jest wysoka zabudowa kuchenna przechodząca w system otwartych półek i szafek, niekiedy posiadająca miejsce na telewizor. W szafach może znaleźć się również miejsce do przechowywania win ze specjalnymi ustawionymi pod kątem półkami. Za wielkoformatowymi przesuwnymi drzwiami zainstalowane mogą zostać również piekarniki, dodatkowe blaty robocze z gniazdami elektrycznymi i portami USB, a nawet płyta grzewcza i zlew.

Modnym i popularnym rozwiązaniem jest efekt jednolitej płaszczyzny frontów. Wówczas drzwi otwierane są za pomocą frezowanych uchwytów lub na na tzw. "click". Stosowane są także drzwi przesuwne, w tym kieszeniowe, których skrzydła po otwarciu chowają się do przestrzeni między szafkami. Harmonijny styl mebli podkreślany jest przez modne obecnie stonowane wykończenia  - lakiery, w odcieniach bieli, szarości i beżu oraz forniry o subtelnym rysunku słojów drewna i naturalnej lub zgaszonej kolorystyce.

Źródło: Zajc Kuchnie

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA