Dzięki okuciom kuchnia może być bardziej funkcjonalna. Fot. Häfele

Dzięki okuciom kuchnia może być bardziej funkcjonalna. Fot. Häfele

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 29 sie 2017 13:42 (aktualizacja: 31 sie 2017 10:11)

Nowoczesna kuchnia: pojemna i wygodna

Jak najlepsze wykorzystanie przestrzeni staje się coraz ważniejszym czynnikiem podczas urządzania domów. Do doskonałości w tym względzie pozwala dojść nie tylko odpowiedni projekt, ale również innowacyjne wykorzystanie okuć meblowych.

Stół w szufladzie

„Przestrzeń na żądanie”, czyli blat ze schowanym w szufladzie stołem pozwala uzyskać nawet dodatkowe 140 cm długości i 90 cm szerokości. Takie rozwiązanie może okazać się przydatne zwłaszcza w trakcie rodzinnych zjazdów, kiedy dodatkowa przestrzeń na kolejne pojawiające się potrawy może okazać się konieczna - mówi Jakub Malinowski, ekspert ds. okuć meblowych Häfele. Maksymalne obciążenie stołu to 60 kg. Można go wykorzystać również jako blat.

360 stopni przestrzeni

Szafka narożna "Mondo", dzięki swojej specjalnej budowie i odpowiednim zastosowaniu okuć pozwala na pełen obrót półki. Dzięki temu zyskujemy dodatkową przestrzeń narożnikową, która idealnie nadaje się, aby trzymać w niej miski, garnki i inne rzeczy niezbędne w każdej prawdziwej kuchni – mówi Jakub Malinowski. Po obrocie szafka domyka się automatycznie, a powłoka antypoślizgowa, jaką pokryte są półki, daje pewność, że żadna miska nie wypadnie z okręgu.

Pełen wysuw – pełen komfort

Przy montażu szuflad ważny jest dobór odpowiednich prowadnic, które zapewnią jak największy wysuw. Dzięki temu możemy w 100% wykorzystać przestrzeń wewnątrz szuflady. Obecnie bardzo często stosowane są prowadnice kulkowe. Dają pełen wysuw, cichy domyk, a te do specjalnych zastosowań mają nawet 310 kg udźwigu – podsumowuje Jakub Malinowski. Prowadnice kulkowe można przymocować do dna szuflady, dzięki czemu mebel zyskuje elegancki i stonowany wygląd. Duży udźwig sprawia, że można je wykorzystać przy dużych i pojemnych szufladach.

Prowadnice plus zawiasy

Nowoczesne rozwiązania w dziedzinie okuć dają możliwość wykorzystania praktycznie każdej przestrzeni meblowej. W tym cokołu. Szuflada cokołowa jest dobrym rozwiązaniem w przypadku dużej szafy. Można tam trzymać puszki ulubionego napoju oraz inne ciężkie wyposażenie kuchni. Dzięki wytrzymałym prowadnicom taka szuflada będzie miała duży udźwig, a przestrzeń będzie wykorzystana do samego końca.

Podnośnikiem też można zyskać

Przy urządzaniu kuchni niezwykle ważny jest dobór szafek wiszących na ścianach. Dobre rozwiązanie w przypadku podnośników otwierających klapy szafek, daje nam wiele ciekawych funkcjonalności, wliczając w to wykorzystanie przestrzeni. Klienci często decydują się na podnośniki typu Free. Mają sporo konfiguracji i zastosowań. Popularne jest rozwiązanie Free up, w którym cała klapa kieruje się bezpośrednio ku górze – mówi Jakub Malinowski. Daje to sporo miejsca i łatwy dostęp do wnętrza szafki ponieważ nie musimy się odchylać podczas jej otwierania – dodaje. Popularny jest również model Free fold, który dzięki swojej wytrzymałości potrafi podnieść nawet metrowe fronty. Wielkość okucia w tym przypadku jest minimalna, ale odpowiednie wyważenie sprawia, że cała siła podtrzymania jest skupiona właśnie na nim.

Czytaj również: Kuchnia z wyspą. Piękne meble z polskich domów


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce