Meble.com.pl - komfort na miarę

Capital 36th Norde Avenue marki Black Red White. Prosta sylwetka mebli kryje w sobie szereg praktycznych rozwiązań, takich jak pojemne, podświetlane szuflady zapewniające szybki i wygodny dostęp do kuchennych akcesoriów. Fot. Black Red White

Nowoczesna kuchnia. Projekty w stylu Bauhaus

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 16 paź 2014 07:33

Styl Bauhaus przechodzi renesans popularności we wszystkich twórczych dziedzinach: architekturze, sztuce, modzie, a także aranżacji wnętrz. Sekret jego popularności oparty jest na trzech filarach: minimalizmie formy, chłodnej stylizacji oraz funkcjonalności.

Kuchnie inspirowane kultowym, modernistycznym trendem charakteryzują się prostotą, geometrycznymi kształtami, a ponad wszystko funkcjonalnością. Połączenie materiałów o zróżnicowanych fakturach – matowego z błyszczącym czy gładkiego ze strukturalnym - definiuje wygląd wnętrza. Pozornie wykluczające się łączenia materiałów: drewna, betonu i kamienia tworzą zdyscyplinowaną przestrzeń, która zachwyca wyrafinowaną klasą. 

Elementy dekoracyjne zostały zredukowane do minimum. Jedynymi ozdobami są zintegrowane uchwyty, a jeśli tradycyjne, to w stalowych odcieniach, chromowane lampy, przeszklenia oraz naturalne materiały – fornirowane czy drewniane fronty. Nie dodatki, a umiar i konsekwencja kolorystyczna stanowią o sile wnętrza.

Nowoczesność nie kończy się jednak na samym wyglądzie. Kuchnie modernistyczne, mimo, że odnoszące się do minionych czasów niepozbawione są nowoczesnych rozwiązań. Wyposażone są w inteligentne, ułatwiające życie technologie i akcesoria. Wśród innowacyjnych rozwiązań dostępne są prowadnice szuflad z systemem cichego domykania, systemy organizujące wnętrza szuflad i szafek, bezuchwytowe mechanizmy otwierania drzwi, sortowniki na odpady czy też energooszczędne oświetlenie.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA