Nowoczesna, biała kuchnia ocieplona drewnem stanowi dyskretne tło dla strefy dziennej. Ale sama nie jest bez charakteru. Zyskała go dzięki wzorzystym kaflom nad blatem. Projekt: Małgorzata Mazur. Fot. Bartosz Jarosz

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 22 lut 2017 11:35 (aktualizacja: 22 lut 2017 11:49)

Nowoczesna kuchnia. Sprawdź jak ją aranżują Polacy

Styl nowoczesny w aranżacji wnętrz jest nadal najbardziej popularny. Sprawdź jak pięknie wyglądają kuchnie zaaranżowane w tym stylu.

Styl nowoczesny w kuchni oznacza prostotę i minimalizm. Wnętrze jest zaaranżowane tak, by stworzyć wrażenie jak największej przestrzeni. Równie ważnym elementem jest tu funkcjonalność. Kuchnia w nowoczesnym stylu jest najczęściej otwarta na strefę dzienną, a jej podział funkcjonalny jest zaznaczony np. poprzez elementy takie jak bar, półwysep czy wyspa. Może to być również niewielka ścianka, która częściowo odradza kuchnię od jadalni czy salonu. 

W nowoczesnych kuchniach dominują meble o prostych o geometrycznych kształtach. Fronty są gładkie i pozbawione jakichkolwiek ozdobników. Ich uroda polega na formie, proporcjach i zastosowanych materiałach. Najczęściej wykorzystywane materiały to płyty MDF w połysku, pojawia się także drewno oraz nowoczesne tworzywa sztuczne. Na ścianach dobrze wygląda beton, a na podłodze płytki ceramiczne. Meble są białe, szare lub beżowe. Nierzadko kolorystyka ta jest stosowana w duetach. 

Wizualną surowość nowoczesnej kuchni ocieplają dodatki, stosowane jednak z umiarem. W tym charakterze doskonale sprawdzą się designerskie gadżety, lampy, stoliki czy nawet okapy kuchenne, które pomimo prostej formy, mogą wyglądać bardzo dekoracyjnie.

Sprawdź modne pomysły na nowoczesną kuchnię pod zabudowę. 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce