Meble.com.pl - komfort na miarę

Otwarte półki na książki i drobne dekoracje to świetna alternatywa dla zamkniętych szafek górnych. Dzięki temu zabudowa nie przytłacza wąskiego wnętrza. Fot. HTH

Nowoczesna kuchnia. Sprawdź pomysłowe aranżacje na dwóch ścianach

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 16 marz 2015 11:49 (aktualizacja: 18 marz 2015 07:57)

Układ dwurzędowy jest stosunkowo prosty, ale zapewnia znakomitą komunikację w obrębie pomieszczenia ze względu na bliskość wszystkich stref pracy w kuchni.

Kuchnie dwurzędowe w domach Polaków możemy spotkać dość często. Szczególnie tych zlokalizowanych w blokach i wieżowcach budowanych jeszcze w ubiegłym stuleciu. 

Zabudowa po obu stronach kuchni jest praktycznym rozwiązaniem w szerokim pomieszczeniu, gdzie drzwi i okna leżą po przeciwnej stronie. Takie rozwiązanie jest nieco bardziej funkcjonalne niż ustawienie jednorzędowe, jednak również ma swoje wady. Konieczność ciągłego przechodzenia przez środek pomieszczenia może utrudnić korzystanie z przestrzeni i wydłużać pracę w kuchni. Ponadto układ dwurzędowy może stwarzać wrażenie ciasnej przestrzeni. 

Bliskość obu rzędów szafek ma także swoje plusy - wystarczy się tylko obrócić, by zmienić strefę przygotowywania posiłków. W takiej aranżacji wnętrza urządzenia i sprzęty AGD zlokalizowane są zazwyczaj po obu stronach kuchni. Po jednej stawiamy szafki, zlewozmywak, główny blat i kuchenkę, a po drugiej mamy lodówkę i drugi blat.  W dwurzędowym układzie mebli nie występują też szafki narożne, przez które często tracimy sporo miejsca.  

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA