Meble.com.pl - komfort na miarę

Szarości w kuchni są obecnie bardzo popularne. Fronty w kolorze grafitowym w matowym wykończeniu nadadzą wnętrzu głębi. Fot. Moelke

Nowoczesna kuchnia. To jest teraz modne

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 19 sty 2016 09:30 (aktualizacja: 20 sty 2016 09:07)

Nowoczesne kuchnie cieszą się popularnością. Sprawdź, co jest teraz modne i urządź swoją kuchnię według obowiązujących trendów.

Nowoczesne kuchnie można scharakteryzować bardzo krótko. To proste aranżacje z niewielką ilością dodatków. Jednak za tym minimalistycznym wyglądem kryje się coś niezwykłego. To jakość i wysoki standard, które nie tylko wpływają na ogólną estetykę nowoczesnych kuchni, ale również sprawiają, że są one intuicyjne i wygodne w użytkowaniu. 

Charakterystycznymi cechami nowoczesnych kuchni są zamknięte szafki, często bez uchwytów, ponieważ otwiera się je na dotyk. Powierzchnie frontów powinny być gładkie. Modne dziś są zarówno fronty na wysoki połysk, jak również w matowym wykończeniu. AGD w nowoczesnej kuchni umieszcza się na wysokości, która nie zmusza nas do ciągłego schylania się. Bądź przynajmniej nie w tak dużym stopniu. Dotyczy to zarówno piekarników i mikrofali, jak również zmywarki. W aranżacji nowoczesnej kuchni często pojawia się wyspa, szczególnie, jeśli kuchnia otwarta jest na strefę dzienną. 

Dominują jasne kolory - biel, szarości i beże. Oświetlenie gra tu bardzo znaczącą rolę. W nowoczesnej kuchni nie wystarczy wyłącznie żyrandol zawieszony w centralnym punkcie sufitu. Powinno się tu znaleźć również punktowe oświetlenie nad blatem kuchennym, czy wyspą. Ciekawym rozwiązaniem są również LED-owe listwy umieszczane przy cokołach, które pełnią rolę dekoracji. 

W nowoczesnej kuchni nie może zabraknąć również zaawansowanych technologicznie sprzętów. Mowa tu nie tylko o AGD z ciekawymi funkcjami, ale również wyposażeniu szafek. Carga z pełnym wysuwem oraz pozwalające zagospodarować niepraktyczne wnęki czy narożniki, to synonimy kuchni nowoczesnej. Warto również pochylić się nad urządzeniami takimi jak baterie uruchamiające się na dotyk czy okapy wysuwane z blatu. 

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA