Meble.com.pl - komfort na miarę

Kuchnia Avior marki Wellman. Barek optycznie łączy i jednocześnie oddziela kuchnię od salonu. Praktycznym rozwiązaniem jest strefa gotowania i zmywania umieszczona na wyspie. Fot. Wellman

Nowoczesna kuchnia. Zobacz aranżacje bez górnej zabudowy

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 06 lut 2015 12:55 (aktualizacja: 10 lut 2015 08:01)

Kuchnia bez górnej zabudowy to obecnie bardzo modny trend. Należy jednak pamiętać, że jest to rozwiązanie dobre do większych przestrzeni, gdzie rezygnując z pewnej ilości szafek, nadal wystarczy miejsca do przechowywania przyborów kuchennych oraz suchej żywności.

Małe kuchnie w blokach nie zawsze są odpowiednie do tego typu rozwiązań, jak kuchnia bez górnej zabudowy. Jeśli jednak zależy nam na nieskrępowanej przestrzeni i chcielibyśmy w nowoczesny sposób wyeksponować przedmioty kuchenne, można w takim wypadku zastosować dużą ilość odkrytych półek. To designerski sposób spojrzenia na kuchnię, który nie dość, że ciekawie wygląda, to jeszcze nie odbiera nam cennego miejsca. Wymaga jednak systematycznego sprzątania, ponieważ to, co mielibyśmy schowane w szafkach, na półkach jest umieszczone na widoku.

Półki w kuchni można zamontować w standardowy sposób nad blatem lub zagospodarować nimi sąsiednie ściany w kuchni. Doskonałym rozwiązaniem, jeśli oczywiście mamy tyle miejsca w kuchni, jest zbudowanie kuchennej szafy. W taki sposób zyskujemy nie tylko wiele miejsca na przechowywanie żywności i przedmiotów kuchennych, ale także ciekawie zaaranżowaną przestrzeń na eksponowanie różnego rodzaju bibelotów, ponieważ część zabudowy można pozostawić otwartą. 

Jeśli zaś kuchnia jest na tyle mała, że nie jesteśmy w stanie zrezygnować z wiszących szafek, a ciasna przestrzeń nie pozwala na wygospodarowanie miejsca na półki po bokach szafek, można z powodzeniem zamontować je nad szafkami górnymi. Obniżając nieco szafki zyskamy wiele miejsca ponad nimi, jeśli zaś zależy nam na dużej ilości miejsca nad blatem, półki nad szafkami możemy poprowadzić aż do samego sufitu. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA