Meble.com.pl - komfort na miarę

W minimalistycznej sypialni najlepiej sprawdzą się meble o prostych, geometrycznych kształtach. Projekt: Katarzyna Kiełek, Agnieszka Komorowska-Różycka. Fot. Bartosz Jarosz

Nowoczesna sypialnia. Pokazujemy pomysły architektów

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 22 wrz 2014 17:04 (aktualizacja: 23 wrz 2014 08:18)

W sypialni spędzamy ponad połowę swego życia. Ważne więc jest, abyśmy czuli się w niej jak najlepiej. Zapewni to gustowna aranżacja na przykład w minimalistycznym, nowoczesnym stylu...

Sypialnię urządzoną w nowoczesnym stylu charakteryzuje prostota i minimalizm. Podczas urządzania takiej sypialni należy się kierować zasadą „mniej znaczy więcej”. Jej wnętrze jest aranżowane tak, by stworzyć wrażenie jak największej przestrzeni.  

W nowoczesnej sypialni ważny jest dobór mebli i dodatków. Meble mają proste, geometryczne kształty. Brak w nich jakichkolwiek zdobień. Ich uroda przejawia się bardziej w nietypowej formie, proporcjach i zastosowanych materiałach.

Najczęściej wykorzystywane materiały to stal, szkło, kamień, pojawia się także drewno egzotyczne oraz nowoczesne tworzywa sztuczne. Świetnie sprawdza się wysoki połysk. Ściany mogą być też malowane, często na barwy wyraziste lub klasyczną biel.

Surowość nowoczesnej sypialni ocieplają kolorowe, dekoracje ścienne i światło, stosowane jednak z umiarem. W tym charakterze doskonale sprawdzi się sztuka nowoczesna, czarno-białe fotografie, czy designerskie gadżety. 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA