System mebli biurowych Balance projektu Mikomax Team. Dzięki wysokiemu oparciu i zabudowanym brzegom możliwe jest pracowanie nawet, jeśli w pobliżu jest dużo hałasu. Fot. Mikomax Smart Office

System mebli biurowych Balance projektu Mikomax Team. Dzięki wysokiemu oparciu i zabudowanym brzegom możliwe jest pracowanie nawet, jeśli w pobliżu jest dużo hałasu. Fot. Mikomax Smart Office

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 27 maj 2015 15:28 (aktualizacja: 29 maj 2015 08:57)

Nowoczesne biuro. Tak dobrze zaplanujesz open space

Zaplanowanie biura typu open space to nie lada wyzwanie. Warto skupić się nie tylko na nowoczesnym wyglądzie, ale również na komforcie pracowników.

Najpopularniejszym trendem w aranżacji biur nie tylko w Polsce, ale na całym świecie, są od lat otwarte przestrzenie. Open space’y mają sporo zalet, między innymi sprzyjają lepszej integracji załogi czy bardziej efektywnemu przepływowi informacji. Wyzwaniem dla osób aranżujących otwarte biura staje się jednak zapewnienie odpowiedniej akustyki, a tym samym prywatności dla pracowników, ponieważ charakter tego rozwiązania nie chroni przed typowym biurowym gwarem. Istotnym więc jest zniwelowanie szumu i hałasu w biurze typu open space. 

Kluczową rolę w tłumieniu hałasów odgrywają meble. W pomieszczeniach typu open space, fale akustyczne pochodzące z różnych źródeł nakładają się na siebie, łączą w postaci prostej i odbitej. Powstaje wówczas zjawisko pogłosu o zmiennej amplitudzie i częstotliwości, które niezwykle trudno wyciszyć. Pracowanie w takim hałasie może być problematyczne. 

W tym przypadku doskonale sprawdzą się meble z wysokimi ściankami, które zapewniają izolację akustyczną oraz prywatność. Meble w systemie open space powinny być także bardziej intuicyjne. Świetnie sprawdzą się biurka z regulowaną wysokością blatu typu Stand Up umożliwiające zarówno wydzielenie miejsca do pracy indywidualnej, relaksu, rozmów telefonicznych czy narad. Taka organizacja pomieszczenia wspiera pracowników w wykonywaniu pracy bez względu na jej charakter.


WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

    • Eryk, 2016-02-29 10:13:49
    Tłumienie hałasu w biurze u nas to wezgłowia - panel na scianie. Wygląda fantastycznie - z klasą - my akurat mamy na zamówienie w KD COLLECTION wykonane z kryształkami i pod to jest zrobiona sofa dla klientów , zabraliśmy jeszcze hokery na stołówkę aby wszystko miało ręce i nogi. wygląda klawo .Polecam.

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce