Meble.com.pl - komfort na miarę

Krzesło "Line" marki Bonaldo. Fot. Bonaldo.

Nowoczesne krzesła do salonu - postaw na design!

  • Autor: uk
  • 28 sie 2014 11:10

Co charakteryzuje krzesła o nowoczesnej stylistyce? Wizualna lekkość formy - to podstawa. A potem może pojawić się wiele: nietypowe linie, intensywna kolorystyka bądź też ażurowe motywy dekoracyjne.

Krzesła przeznaczone do nowoczesnych salonów i jadalni prezentują zarówno oparcia o "miękkiej", organicznej  formie, kojarzącej się ze stylistyką kobiecą", jak i oparcia o zdecydowanej, geometrycznej linii. W obu przypadkach możemy znaleźć oparcia ozdobione ażurowymi motywami florystycznymi bądź abstrakcyjnymi. Dekoracja tego rodzaju również wpływa na wizualną lekkość krzesła. 

Najczęściej "dynamika" krzesła zależy od formy nóg na przykład wygiętych w "zygzak". Ma to szczególnie miejsce w przypadku krzeseł, w których oparcie "przechodzi" płynnie w nogi, tworząc swoiste "płozy". Czasami oparcie i nogi są tak wyprofilowane, że krzesło zdaje się "iść na spacer".

Interesujące są modele łączące odmienne materiały, takie jak naturalne drewno, stal nierdzewna, aluminium.Kontrastowe materiały zazwyczaj prezentują się na nogach krzesła, ale nie tylko. Mogą pojawiać się na przykład jako element łączący oparcie krzesła z siedziskiem. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA