Meble.com.pl - komfort na miarę

Ciekawa konstrukcja naścienna może stanowić nowoczesną dekorację salonu. Fot Marchetti

Nowoczesne meble. 25 świeżych propozycji do Twojego domu

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 02 lip 2014 10:27 (aktualizacja: 03 lip 2014 08:15)

Nie zajmują dużo miejsca, mają prostą, często aż surową formę. Minimalistyczne meble to trend, który nie schodzi obecnie z piedestału modnego wnętrza. Nic dziwnego, bowiem są nie tylko nowoczesne, ale i bardzo eleganckie.

Minimalistyczne meble to takie, które nie przytłaczają masywnymi kształtami, ponieważ same w sobie są "małe". Nie chodzi tu jednak o rozmiar, ale o ich charakter. Siedziska sof i ich oparcia często są płaskie, proste, niezbyt miękkie. Mają ostre zakończenia i próżno szukać na nich mięciutkich poduszek. Kolorystyka zaś to najczęściej szarości lub chłodne pastele, choć nie zawsze, bowiem w minimalistyczym stylu będzie dobrze wyglądała także sofa w soczystej pomarańczy czy czerwieni. Minimalistyczne sofy są często osadzone bardzo nisko, niemal przy samej podłodze, a siedzisko podtrzymują metalowe, cienkie nóżki.

Meble skrzyniowe zaś epatują geometrią. Modne są obecnie modułowe regały, którymi zabudować można całą ścianę i stworzyć przy okazji ciekawą ekspozycję. Ewentualnie modułowe elementy, które można powiesić na ścianie jako półkę-szafkę, lub postawić na podłodze, układając pszczególne elementy na sobie. Zaraz obok modułowości widocznym trendem są lakierowane na wysoki połysk meble, o równie prostych formach. Najczęściej utrzymane są w bieli. Zaś Ci, którzy nie lubią błyszczących powierzchi mogą wybrać drewniane meble o jasnych barwach. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA