W nowoczesnej kuchni dobrze wyglądają fronty przypominające fakturą i kolorem chłodny beton. Fot. Verle Kuchen

W nowoczesnej kuchni dobrze wyglądają fronty przypominające fakturą i kolorem chłodny beton. Fot. Verle Kuchen

  • Autor: bm
  • 09 sty 2018 20:16 (aktualizacja: 10 sty 2018 13:14)

Nowoczesne, minimalistyczne kuchnie - zobacz 20 propozycji!

Minimum środków, maksimum efektu - to jest to, czego oczekujemy od nowocześnie urządzonych kuchni, zaaranżowanych w duchu minimalizmu. Lubimy je za prostotę i czystość formy, ale też za nowinki technologiczne ukryte pod gładkimi frontami i sterylnymi blatami.

Minimalizm we wnętrzu jest synonimem porządku, sterylności, czystości formy, prostoty. Polubią go osoby szukające spokoju, wyciszenia, ale także pełnej kontroli nad przestrzenią i otaczającymi nas przedmiotami. W minimalistycznym wnętrzu każda rzecz ma swoje miejsce. Styl minimalistyczny nie lubi nadmiaru szczegółów i agresywnych kolorów. W przypadku kuchni niemile widziane są wszelkie elementy dekoracyjne, wyraziste akcesoria, zwracające uwagę uchwyty. Najlepiej wyglądają fronty w ogóle pozbawione uchwytów, np. wyposażone w mechanizmy push-to-open.

Nowoczesne kuchnie przypominają do złudzenia laboratorium, w którym panuje chłodny klimat i perfekcyjny porządek. Z tym stylem dobrze współgrają stonowane kolory, a właściwie ich brak. Biel, szarość, grafit, czerń frontów doskonale komponują się np. z blatami w odcieniu betonu, marmuru czy stali. Czasem jednak dobrze jest wprowadzić kroplę koloru, który podkreśli i ożywi sterylne wnętrze. 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce