Meble.com.pl - komfort na miarę

Podnośniki Aventos z systemem Servo-Dive,do szafek górnych firmy Blum. Delikatne naciśnięcie powierzchni wystarczy, by ciężki front uniósł się do góry. Fot. Merkury

Nowoczesne rozwiązania w kuchni. Co warto zastosować?

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 08 lut 2017 11:54

Dzięki sprytnym rozwiązaniom kuchnia może stać się prawdziwie inteligentnym, kulinarnym centrum dowodzenia. Odpowiednio wyposażone meble oszczędzają czas, poprawiają komfort pracy, a nawet wyręczają nas w obowiązkach.

Nowoczesna technologia jest nieodłącznym elementem naszego życia, zdaje się nawet, że to ona wyznacza kierunki, w jakich mamy podążać. Dzieje się tak również w nowoczesnych koncepcjach aranżacji wnętrz. Jeszcze kilka lat temu standardem w kuchni były zwykłe szafki na zawiasach, w których produkty upychało się byle jak, często w przypadkowych miejscach, a aby dostać się do potrzebnych przedmiotów, trzeba było opróżnić pół szuflady. Dziś, dzięki sprytnym rozwiązaniom i zaawansowanym technicznie mechanizmom praca w kuchni stała się lżejsza i przyjemniejsza, sama kuchnia, natomiast bardziej komfortowa i ergonomiczna. Służy człowiekowi, a nie jak to bywało dawniej - odwrotnie.

Wśród inteligentnych rozwiązań chętnie stosowanych w meblach kuchennych, można wymienić inteligentne systemy do szafek i frontów, a także różnego rodzaju windy elektryczne do półek. Po ich zamontowaniu, wystarczy lekko nacisnąć front, a wnętrze szafki delikatnie wysuwa się. Na paru poziomach prezentują się przejrzyście ułożone zapasy. Szuflady zapewniają zachowanie porządku oraz pełen wgląd do ich wnętrza. Wszystko jest w zasięgu ręki. Z kolei nowoczesne podnośniki do blatów umożliwiają łatwe dopasowanie wysokości mebla do potrzeb danej osoby, a dzięki elektrycznemu sterowaniu nie wymagają użycia siły.

Najpopularniejsze rozwiązania mogą być sterowane ręcznie lub z pomocą pilota. Dzięki temu meble zyskują na funkcjonalności i służą lepiej nie tylko dorosłym, ale też dzieciom czy osobom starszym.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA