Meble.com.pl - komfort na miarę

Salon, mimo że utrzymany w nowoczesnym duchu, dzięki meblom oraz tapecie o fakturze przypominającej skórę dzika jest także dość przytulny. Stolik i komoda wykonane z drewna akacji, współgrają z kolorem podłogi. Projekt: Iwo Kęsy. Fot. Bartosz Jarosz

Nowoczesny salon. Świetne pomysły na ocieplenie aranżacji

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 23 lip 2015 11:59 (aktualizacja: 27 lip 2015 08:25)

Modny, nowoczesny salon musi być zarazem ciepły, jak i przytulny. Jak to sprawić? Pomogą w tym odpowiednio dobrane meble oraz dekoracje.

Surowym, chłodnym wnętrzom, w których rządzi biel, beton i metal zdecydowanie przydaje się trochę przytulności. Wyglądają bowiem na chłodne i nieco puste. Jak wizualnie ocieplić taką aranżację, dodać jej rodzinnego klimatu, ale zarazem charakteru? Wygodna sofa, oryginalny stolik kawowy, drewniana komoda, kolorowy puf czy szezlong - spełniają się w tej roli znakomicie, a dodatkowo pomagają nam w wyciszeniu po zabieganym dniu.  

Drewniane meble to jeden z najszlachetniejszych sposobów na nadanie wnętrzu klimatu. Mogą zostać wykorzystane do "oswojenia" każdej przestrzeni. Drewniana komoda idealnie sprawdzi się na tle ściany wykończonej cegłą czy betonem, a stolik kawowy z drewna może z powodzeniem być wykorzystany jako uzupełnienie nowoczesnej sofy. Jednak meble drewniane nie tylko nadają wnętrzu domowego charakteru - jednocześnie wprowadzają do niego niezobowiązującą elegancję. 

Ważnym elementem "ocieplającym" wnętrze jest światło. To kwestia naprawdę kluczowa, którą trzeba dobrze przemyśleć. Warto dokładnie rozważyć gdzie rozmieścimy nasze punkty świetlne i na pewno nie może ich być zbyt mało. Ważne abyśmy nie skupiali się tylko na oświetleniu podsufitowym, klimat tworzy także światło tzw. punktowe. Dlatego warto zastanowić się nad zakupem komody czy witryny wyposażonej w oświetlenie, które dają przyjemne, klimatyczne światło. Kolor światła powinien być ciepły. Lampki, które świecą na biało sprawią, że nasze wnętrze będzie wydawać się chłodniejsze. 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA