Meble.com.pl - komfort na miarę

Wnętrze urządzone w nowoczesnym stylu. Czarno-białe meble oraz stolik kawowy to ciekawe elementy wnętrza. Projekt: Anna Maria Sokołowska. Fot. Bartosz Jarosz

Nowoczesny salon. Zobacz jak mieszkają Polacy!

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 03 lut 2015 12:24 (aktualizacja: 04 lut 2015 08:32)

Podobają się wam wnętrza urządzone w stylu nowoczesnym, ale nie wiecie jak je pomysłowo zaaranżować? Obejrzyjcie naszą galerię zdjęć i sprawdźcie, czym się wyróżnia modny, nowoczesny salon.

Pokój dzienny to wizytówką każdego mieszkania. Warto więc zadbać o to, aby wyróżniał się dobrze skomponowaną aranżacją. Styl nowoczesny to jeden z pomysłów, który zawsze jest na czasie. Co go charakteryzuje? Przede wszystkim prostota, minimalizm i przestrzeń. Wnętrza w stylu nowoczesnym są aranżowane tak, by stworzyć wrażenie jak największej ilości wolnego miejsca. Dominuje zasada - „mniej znaczy więcej”. Wnętrza są często otwarte, a granice pomieszczeń zaznacza się, np. zróżnicowaną kolorystyką czy rodzajem materiałów na ścianach i podłodze. 

Decydując się na aranżację w tym stylu, warto wiedzieć, że jego odmian jest kilka. Styl nowoczesny może mieć oblicze "ciepłe" bądź "high-tech". Pierwsze z nich korzysta z połączenia odważnych, kontrastujących ze sobą materiałów i barw, tj. drewno z zimniejszym metalem lub biel w połączeniu z paletą barw ziemi. Z kolei styl "high-tech" to salon wyróżniający się niemal sterylną aranżacją, wyglądem przypominający laboratorium. Króluje tu szkło, beton i stal. Dużą rolę pełni także oświetlenie.

W nowoczesnym salonie najlepiej sprawdzają się meble o geometrycznych kształtach, w zasadzie pozbawione jakichkolwiek ozdobników. Ich uroda polega na zastosowanych materiałach i proporcjach. Tą aranżacyjną surowość mebli możemy ocieplić kolorem czy designerskimi dodatkami, jednak także stosowanymi z umiarem. Świetnie sprawdzają się się czarno-białe fotografie czy graficzne obrazy.  

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA