Meble.com.pl - komfort na miarę

Sofa modułowa "Meander" - Etap Sofa Fot. Archiwum

Odsuńmy sofy spod ścian! Moduły w centrum salonu

  • Autor: Piotr Sawczuk
  • 17 lut 2014 06:17 (aktualizacja: 27 gru 2013 12:21)

Czy Twój salon potrzebuje sofy? Nudzi Cię standardowe zagospodarowanie kątów pokoju szablonowymi narożnikami? "Odsuńcie sofy spod ścian" – nawołują projektanci. Siedzisko przy swej funkcjonalności, wygodzie, może również zdobić salon z jego centralnej pozycji.

Modułowość

Wymagający klient to "ojciec" nowych pomysłów. Wygodę uzupełnia się o styl oraz oryginalność, a nowoczesne wnętrza potrzebują odważnych aranżacji. Zrozumieli to doskonale projektanci i producenci sof modułowych. 

Sofy i narożniki modułowe cieszą się coraz większą popularnością wśród naszych klientów. Może to wynikać z faktu, iż dzięki często bogatej ofercie dostępnych modułów, klienci mogą sobie zestawić wypoczynek, który idealnie wypełni przeznaczoną na niego przestrzeń w salonie. Ponadto wśród modułów często znajdują się często takie nowinki jak stoliki pod laptopa, barki, fotele z funkcją relaks czy elementy z funkcją audio - mówi Andrzej Banachowicz, kierownik sklepu internetowego Extrapunkt.

Sofa na środku salonu

Proste sofy w naszych domach zazwyczaj "podpierały" ściany. Nowa moda, podpowiada, że wygodny mebel, na którym lubimy odpoczywać, może stać również w centrum wnętrza i przy swojej użyteczności być również ozdobą. Finezyjnie układające  się w pokoju, zakręcające pod kątem prostym, a nawet większym, sofy na środku salonu, to idealne rozwiązanie do wnętrz nowoczesnych oraz klasycznych. Mebel taki można ustawić według indywidualnych potrzeb i pomysłów. 

Istotną zaletą  jest ładne wykończenie pleców modułów, co umożliwia ustawianie kompletu wypoczynkowego na środku pokoju, obecnie coraz bardziej modne w naszym kraju. Myślę, że z czasem popularność tego typu rozwiązań będzie rosła, gdyż idea mebli modułowych lepiej niż klasyczne zestawy, zaspokaja potrzeby użytkowe Polaków - dodaje Andrzej Banachowicz. 

Skóra czy materiał?

Sofę dobieramy według swoich upodobań. Możemy wybrać mebel pokryty skórą bądź tkaniną. 

Wypoczynki modułowe poza możliwością konfiguracji układu modułów, często także mają opcję mieszania kolorystyki obić, poprzez zastosowanie np. kilku kolorów skór na różnych elementach mebli - mówi nasz rozmówca.

Modele wykonane w skórze są jednak bardziej eleganckie. Skóra to materiał bardziej wytrzymały i odporny na ścieranie oraz działanie czynników zewnętrznych. Powierzchnia może być błyszcząca lub matowa. Stojąca na środku salonu sofa w obiciu z tkaniny wygląda równie pięknie. W tym sezonie królują len i wełna, o stonowanych kolorach. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA