Czarno-biała aranżacja kuchni z elementami drewna. Wysokie stołki z kolorowymi siedziskami ożywiają wnętrze i nadają mu charakter. Projekt: Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz

Czarno-biała aranżacja kuchni z elementami drewna. Wysokie stołki z kolorowymi siedziskami ożywiają wnętrze i nadają mu charakter. Projekt: Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 11 sty 2017 13:17 (aktualizacja: 22 sty 2017 11:24)

Piękna kuchnia. Aranżacje w bieli i czerni

Bez względu na to czy dysponujemy lokum większym i przestronniejszym czy też wręcz odwrotnie – małym i ciasnym, zawsze rewelacyjny efekt wizualny uzyskamy poprzez kompozycję biało-czarną.

Modnie i z klasą

Generalnie nie wszystko, co jest modne pasuje do każdego jednego pomieszczenia. Wiele zależy zwłaszcza od tego, jakimi dane wnętrze odznacza się parametrami technicznymi. Przykładowo szarości, granaty czy też intensywniejsze motywy dekoracyjne zupełnie nie sprawdzają się w obiektach niewielkich wymiarów. Jest to wówczas dość kłopotliwe, aby uzyskać zadowalający efekt przestrzenności. Wnętrze staje się ponure i przy okazji mało przytulne. W przypadku również będącego na topie mixu biel plus czerń jest jednak zgoła odmiennie. Kuchnia, w której dominują elementy białe jest bardzo funkcjonalna. Czerń natomiast przełamuje tę krystaliczność aranżacyjną, dodając wyszukanej elegancji oraz luksusowości. To stylowość w ekskluzywnej postaci.

Bezpieczne rozwiązanie

Tak jak zabawa kolorami jest dość ryzykowna, bo czasem brak wystarczającego miejsca po prostu nas ogranicza, w kwestii urządzania kuchni biało-czarnej nie ma obaw, że design nie przypadnie nam do gustu i jedyne co, to wyrzucimy przysłowiowe pieniądze w błoto. Taka kuchnia jest przede wszystkim bardzo bezpieczna. To aranżacyjny pewniak, który wyróżnia się zwłaszcza uniwersalnością. Prezentuje się niesamowicie estetycznie. Do tego należycie wyeksponowany jest każdy, nawet najdrobniejszy detal, zatem nie musimy się przy takiej kompozycji kuchennej martwić o szczególiki w postaci chociażby dekoracji.

Kompozycja taktyczna

Kuchnię biało-czarną zdecydowanie można uznać za komfortową. Kiedy zastosujemy jasne elementy, które będą odpowiednio kontrastowały, ale zarazem i jednocześnie współgrały z klasyczną czernią, uzyskamy wrażenie, iż nasze wnętrze kuchenne jest dużo bardziej przestronne niż ma to miejsce w rzeczywistości. Takie złudzenie optycznego powiększenia dostępnego lokum jest bardzo trafnym i pomysłowym wariantem.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce