Meble.com.pl - komfort na miarę

Ciekawym pomysłem w sypialni jest zabudowa za łóżkiem. Dzięki niej wnętrze zyskało oryginalny wygląd i miejsce do przechowywania. Projekt: Jolanta Kwilman, Agnieszka Kobylańska. Fot. Bartosz Jarosz

Piękna sypialnia. Tak ją urządzają Polacy

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 01 paź 2015 10:22 (aktualizacja: 02 paź 2015 08:21)

To jak zaaranżujemy naszą sypialnię jest bardzo ważną sprawą. To miejsce relaksu i wypoczynku. Pokazujemy najmodniejsze pomysły architektów.

Polacy w swoich sypialniach preferują jasne kolory. Wszelkie kolory ziemi, beże i brązy dają wrażenie ciepła i przytulności. Nie bójmy się jednak także delikatnych szarości  oraz bieli. Pięknie prezentują się zwłaszcza przełamane naturalnym drewnem. Mocne barwy zazwyczaj pojawiają się jedynie pod postacią dodatków. Bardziej stonowane barwy zapewnią bowiem dobry odpoczynek, w ich towarzystwie lepiej się wyciszamy przed snem. Dlatego kontrastujące zestawienia barwne architekci pozostawiają raczej dla innych przestrzeni.

Przytulności wnętrzom sypialni dodają także meble w drewnianej okleinie oraz łóżka tapicerowane miękką tkaniną. Wnętrza urozmaicają także dekoracyjne zagłówki, często rozciągnięte na całą długość ściany. Projektanci ścianę nad łóżkiem chętnie wykańczają także drewnem o ciepłym odcieniu. Eleganckim akcentem we wnętrzach sypialni są stoliczki nocne, ustawione po obu stronach łóżka. 

Atmosferę w sypialni kreuje także światło o neutralnym odcieniu.  W sypialni światło nie powinno być zbyt jasne i ostre. Projektanci przekonują również, że w sypialni powinny się znaleźć lampki nocne, tuż przy łóżku, które dostarczą światła, gdy będziemy chcieli poczytać przed snem. 

W galerii najmodniejsze aktualnie pomysły architektów na piękną sypialnię. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA